Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - *farbowanie butow*
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-29, 00:29   #24
cookiemonster
Wtajemniczenie
 
Avatar cookiemonster
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 904
GG do cookiemonster
Dot.: *farbowanie butow*

Cytat:
Napisane przez Visca Pokaż wiadomość
jeszcze trochę cię wykorzystam i podpytam
taka jedna tubka farbki z pierwszego linka powinna wystarczyć na jedną parę butów za kostkę?
przed pomalowaniem należy je przemyć rozpuszczalnikiem - jakimś specjalnym, czy obojętne jakim?
ile taka farba może schnąć?
farba nie rozpuści mi się po pierwszym lepszym wejściu w kałużę?
mam na przodzie buta kawałek paska zamszowego - jego też mogę pomalować tą farbą czy trzeba kupować inną?

chyba tyle...
1) jeden słoiczek powinien ci wystarczyć na parę botków, ale jeżeli nie jesteś pewna to lepiej kup dwie. Te farbki są mocno płynne, trzeba je pożadnie wstrząsnąć przed użyciem.
2) Z tym rozpuszczalnikiem to może nie przesadzajmy. Najlepiej wyczyscić lico albo tym specjalnym preparatem który tam sprzedają albo jakimś alkoholem. Chodzi o to żeby odtłuścić powierzchnię skóry, zeby byla jak najbardziej jednolita powierzchnia i nie było przebarawień.
3) Ta barba wchłania się dość szybko (szybciej niż akryl). ale najlepiej dać chwilę czasu bucikom zanim wyjdziesz w nich na dwór. Ja bym powiedziała że powinny byc suche w ciągu 15 minut jak nie przesadzisz z ilością farby ale najlepiej dać im dla pewności dzień na wyschnięcie.
4) Farba ci się nie rozpuści bo ona wchłania się w skóre a tym samym staje jej integralną częścią.
5) myślę, że zamsz też możesz pociągnąc tą farbką. Jedna wizażanka tymi farbami malowala zamszowe buty i byla zadowolona


No to chyba czuję się wykorzystana
__________________
cookiemonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując