Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-02-17, 21:22   #2246
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Ja nie mam większych problemów z cerą - trochę wagrów i czasm mi coś wyskoczy i tyle. To jeśli mam tłustą cerę, to nie powinnam używać żelu aloesowego??
Co do Na2EDTA, to nie sądzę, by mógł jakkolwiek kancerogennie wpłynąć obecny w śladowej ilości w piance do mycia twarzy, która ma jedynie chwilowy kontakt ze skórą...

Nie piszę, że nie powinnaś, po prostu często się zdarza, że aloes zamiast pomagac szkodzi. Każdemu co innego pasuje. Tak jak pisalam, jeżeli nie masz większych problemów z cerą, to warto go wypróbować. Co do edty to ja osobiście uważam, że czasem nawet sekundowy kontakt z jakąś wątpliwą substancją, zwlaszcza regularny może spowodować spustoszenie na skórze, które przez dlugi czas jest nieodwracalne. Dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć. Poza tym Edta to powszechny skladnik, więc nie uzywasz go i jego pochodnych zapewne tylko w środkach do mycia, ale i w kremach i kolorówce i być może to wlaśnie te skladniki są przyczyna niedoskonalości, dlatego warto sprawdzić co będzie gdy zaczniesz ich unikać.

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Przez to, że to jeden z moich ulubionych toników, to co poniżej napiszę może być troszkę subiektywne

Wysoko gliceryna i panthenol naprawdę nawilżają. Ma też jakieś ekstrakty, również wysoko które mogą pomóc. W sumie to tyle. Ma przyjemną kompozycję zapachową, i w połączeniu z kremem i żelem do mycia, przy stosowaniu 2x dziennie pomagał
Tak naprawdę dopiero teraz przyjrzałam mu się, i skład jednak nie jest cudem

Mialam kiedyś ten tonik, ale w moim przypadku to byla porażka. Szczerze mówiąc nie polecam nie tylko z wlasnego doświadczenia ale po prostu wnioskując ze skladu. Oczywiście zależy od indywidualnych sklonności skóry do podraznień i zapychania od danego skladnika, ale mimo wszystko... nie...
Korah jest offline Zgłoś do moderatora