Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-03-12, 08:45   #100
Lylu
Raczkowanie
 
Avatar Lylu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 75
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Witam i bardzo proszę o analizę tych kremów pod kątem zapychania oraz tego, czy rzeczywiście mają na w składzie wartościowe i odżywcze substancje. Szukam kremu, który nadawałby się na dzień i na noc i nie wiem, który z tych wybrać. Wydałam już majątek na kremy, które albo mnie zapchały albo wysuszyły cerę na wiór, tak że z tłustej stała się mieszana. W dodatku od jakiegoś czasu koło skrzydełek nosa pojawiły się naczynka .
Co do zapychaczy mogę podejrzewać Isopropyl Myristate i/lub Mineral Oil (3 dni używałam kremu, które je zawierał i miałam po nim ropne krosty).

SANTE, Krem nawilżający z rokitnikiem i papają
Ingredients (INCI): Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil)*, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Extract*, Elaeis Guineensis (Palm) Oil*, Glyceryl Oleate Citrate, Dehydroxanthan Gum, Sodium PCA, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Hippophae Rhamnoides Oil*, Betaine, Parfum (Essential Oils), Benzyl Alcohol, Sodium Lactate, Lactic Acid, Tocopherol, Limonene, Linalool

Apotheker Scheller, Odprężający skórę krem na dzień olejek migdałowy i rokitnik
INCI: Aqua, Lanolin, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Carthamus Tinctorius, Ceresin, Sorbitan Sesquioleate, Butyrospermum Parkii, Decyl Olivate, Olea Europaea, Paraffinum Liquidum, Cyclomethicone, Linum Usitatissimum, Stearyl Heptanoate, Sorbitan Oleate, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Persea Gratissima, C30-45 Alkyl Methicone, Tocopherol, Magnesium Sulfate, Trihydroxystearin, Stearyl Caprylate, Dextrin Palmitate, Hydrogenated Castor Oil, Cera Alba, Isopropyl Myristate, Aluminum Magnesium Hydroxide Stearate, Dimethicone, Stearic Acid, Sodium Hydroxide, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Sorbic Acid, Dehydroacetic Acid, Propylparaben, Methylparaben, Parfum.

oraz dugi krem tej samej firmy - Łagodzący zmarszczki krem na dzień pigwa
INCI:
Aqua, Pyrus Cydonia, Aloe Barbadensis, Glycerin, Decyl Olivate, Tri-C14-15 Alkyl Citrate, Persea Gratissima, Sodium Stearoyl Lactylate, Squalane, Myristyl Alcohol, Algae, Olea Europaea, Buxus Chinensis, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Tocopherol, Glyceryl Stearate SE, Myristyl Glucoside, Xanthan Gum, Acrylates/ Vinyl Isododecanoate Crosspolymer, Sodium Hyaluronate, Phenethyl Alcohol, Dimethicone, Sodium Hydroxide, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Limonene, Parfum.
Lylu jest offline Zgłoś do moderatora