Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Koty - część VII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-10-07, 09:59   #1525
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Koty - część VII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Ile kotów żywionych samą suchą karmą choruje z powodu niedoboru tauryny? To są całkiem konkretne objawy, więc nie powinno być problemu z rzetelnymi badaniami.
Podobno mniejsze niedobory typu gorsza jakości sierści nie jest łatwo zauważyć i powiązać z tauryną.

Za to sąsiadka miała kota, który widać było na oko nie rósł jak powinien. Teraz myślę, że to był właśnie niedobór tauryny, być może już od czasu karmienia przez matkę, bo dieta kotki i małych raczej śmieciowa była.
W końcu dorósł, nawet dochował się kociąt. Tylko został taki drobny (a w zasadzie została, bo okazał się kotką).

Cytat:
Napisane przez Rybiorek Pokaż wiadomość
Malgosiu - nie popadajmy w przesade, jak ktos zywi sucha, dobra karma i daje dziennie/co drugi dzien ok 20g mieska to uwazam ze nie musi extra suplementowac, jednak jak chce to tez nie problem, tauryna jest dla kotow jak dla ludzi witamina C - nadmiar bedzie wysikany, oczywiscie mowimy o rozsadnej dawce suplementacji
To spoko
Myślałam, że to konieczność, wytłumaczenie na barfny świecie ma dla mnie sens.


W artykle mozna sprawdzić, które mięso zawiera najwięcej tauryny, przydatna wiedza, jesli ktoś tak kota dokarmia
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora