Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Złe doświadczenia z kosmetykami naturalnymi
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-12-20, 20:26   #45
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Złe doświadczenia z kosmetykami naturalnymi

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
ale to myslisz ze llepiej sie nie bawic w somorobone kremy? zakladajac, ze zuzywamy je w te przepisowe dwa tygodnie trzymajac w lodowce, ale jednak robimy je tylko w domowych niezbyt super sterylnych warunkach beda bardzo szkodliwe? moze lepiej jednak ciachnac olej sam niz mieszac to wszystko jako krem?
zupelnie bez konserwantow? skoro dodajesz ekstrakty roslinne, to wszystko bardzo szybko staje sie obiektem drobnoustrojow, radzilabym robic mniejsze porcje i zuzywac w ciagu kilku dni, 2 tygodnie to dosc dlugi okres czasu.

co do nakladania olejow: to nierzadko jest korzystniejsze nawet dla tradzikowca niz kremidla z tym samym olejem. wole na noc nalozyc cieniutenką warstewke oliwy z oliwek niz wcierac tlusty krem z masa konserwantow.

samorobionych bym chyba nie nalozyla na twarz, mam zbyt wrazliwa cere, aby ryzykowac, spora czesc roslinnych surowcow mnie podraznia. moj ideal to http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...nsystencji.htm chociaz fanki naturalnej pielegnacji, pewnie stwierdzilyby, ze to czysta chemia i chlam, a ten mnie nie podraznia, doskonale nawilza a co najwazniejsze: nie zapycha. jak dla mnie kosmetyki z apteki do twarzy sa najlepsze, chociaz niektore gabinetowe tez sa godne uwagi.

Majreg- calkiem mozliwe, ze zle pielegnowalas skore wtedy, wybieralas zle kosmetyki do twarzy, nie mialas odpowiednio nawilzonej skory, skoro udalo Ci sie "odwrocic" czas bez ingerencji chirurga czy dermatologa. ja przyznam, ze w typowo kosmetyczne (kremy, sera, maski) "odwracanie czasu" nie wierze, mimo, ze na moich studiach takie bajki sie wciska, prawdziwe zmarszczki zwiazane sa z zmianami w skorze wlasciwiej, skoro zmarszczki wygladzaja sie po wprowadzeniu produktow pochodzenia roslinnego, to nie byly to widocznie prawdziwe zmarszczki.

w stymulatory kolagenu, ktore wystepuja w postaci zwyklych kremow, niestety nie wierze

na prawdziwe zmarszczki juz tylko glebokie zluszczanie, retinoidy no i typowe zabiegi, ktore niestety juz sa inwazyjne

a co do wlosow: nie wiem jakich kosmetykow wczesniej uzywalas, ja kiedys zwyklych, kolorowych z drogerii i bylo kiepsko z moja skora, przerzucilam sie na apteczne albo starannie wybieram sposrod drogeryjnych cos dla siebie. wiadomo, ze bedzie jakis odsetek pechowcow, ktorzy musza sie ostro gimnastykowac, aby wygladac dobrze, ale trzeba dopuscic do siebie mysl, ze zawsze pewna grupa bedzie uzywala najzwyklejszych produktow i bedzie wygladala 100x lepiej od nas, geny, szczescie, nie wiem jak to nazwac. smutne, ale niestety prawdziwe.

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2009-12-20 o 20:39
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując