Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-03-27, 13:06   #3794
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z jednej strony lobby na jedzenie mięsa jest, z drugiej jest także ciśnienie środowisk wegańskich, a przecież człowiek jest wszystkożerny, jego uzębienie, układ pokarmowy o tym świadczy. Nie mam nic przeciwko weganizmowi, jak ktoś tak wybrał, jego sprawa, ale człowiek jest urodzonym mięsożercą i nic nie jest w stanie temu zaprzeczyć, również trudno mi uwierzyć w zakwaszenie, ale dzięki za materiał, zapoznam się .
Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
ja tam wierzę w zakwaszenie. Zdrowy organizm dąży do homeostazy i wyrównania pH krwi ale dzisiejsza dieta: cukier, przetworzone mięso są zakwaszające a produktów alkalizujących w diecie jest niewiele. Mocz powinien mieć pH ok. 6,5, mój miał zawsze 5.
Wegetarianizm a zwłaszcza weganizm jest opcją raczej dla mało kogo. Ludzie w większości lubią mięso i go potrzebują, a w jedzeniu nie chodzi przecież o to, żeby się katować zieleniną i budzić się w nocy marząc o steku.
Ja teorii o zakwaszaniu nie kupuję z prostego powodu: jedzenie, obojętnie czy zasadowe czy kwasowe jest potraktowane w żołądku przez sok żołądkowy, który ma przecież pH ok 1,5 i jest wytwarzany w sporej ilości (do 2,5 litra ma dobę).


Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
natomiast nie wiązałabym "zakwaszenia" z trądzikiem. Zbyt kwasowe pH sprzyja grzybicom i nowotworom raczej. Przy trądziku bardziej chodzi o nierównowagę hormonalną jaką może czynić kazeina, i produkty o wysokim IG, chodzi m.in o wydzielanie insulinopodobnego czynnika wzrostu, którego wzrost stężenia powoduje np. łojotok.
Tę teorię kupuję, bo jest poparta dużą ilością badań.
Hiperandrogenizm powodujący trądzik jest powiązany z zaburzoną gospodarką insulinową i dieta oparta na wskaźniku IG, low carb może przynieść poprawę. Czyli eliminacja węgli. Minusem tej diety jest to, że ciężko na niej nie schudnąć oraz że w dużej mierze eliminuje z życia społeczno-kulinarnego, bo nie pójdziesz na pizzę, na piwo, jadąc gdziekolwiek musisz mieć torbę swojego żarcia, a raczej lodówkę, bo mięso i dozwolone rodzaje nabiału się przecież szybko psują. Dlatego się na razie nie moge na nią zdecydować.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora