Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-04, 21:52   #16
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Karmienie niemowląt butelką - dawki, mleka, dodatki i wszystko inne na temat;

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Mówisz?
Karmić jak chce i sprawdzać wagę?
Ja tak wlasnie bym robila.

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Słyszałam, że (od znajomej położnej, ale jak wiadomo co lekarz, położna czy pielęgniarka to inna opinia), na butli dziecko nie powinno być grubaskiem i za dużo przybierać na wadze, bo później ma większe skłonności do tycia i ten sztuczny tłuszcz z mleka modyfikowanego zostaje i nie można go strawić. Gdy dziecko jest pulchniakiem na piersi to nie ma problemu, bo to wszystko jest organiczne, "swoje" i dziecko z tej "grubości piersiowej" wyrasta
Coś w tym jest, bo mam znajome, które karmiły piersią i miały grubasy (dosłownie, 3 miesiące - 7 kg!!!!) i karmiły butlą od początku i te cyckowe są już chude jak szczapy a te butlowe takie grubokościste

Wiadomo jak później dziecko pasione jest na MCDonaldzie i czipsach i jest grubaskiem, to nijak ma się to do tego, że było karmione piersią

Także wg mojej położnej, skoro przeszłaś na butlę to nie powinno tak dużo przybierać, na cycku może.
Ja osobiscie obserwuje znowu odwrotne zjawisko - dzieci karmione piersia spasione do granic mozliwosci np. 8-miesieczne dziecko o wadze 13kg! To jak "kosciste" jest dziecko to juz kwestia genetyki, a nie wyboru mleka. Znam kilka przypadkow dzieci karmionych piersia, ktorych mamy dostaly wytyczne zeby im ograniczac karmienia ze wzgledu na zbyt szybko rosnaca mase.

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Od 0,5 kg do 1 kg na miesiąc na butli. Na piersi może więcej i na piersiowym nie ma "widełek".

Po 6 miesiącach dziecko powinno podwoić swoją masę urodzeniową. Po roku potroić.
Nie do konca tak jest, ze dla dziecki karmionych piersia nie ma norm. Sama je podalas powyzej.

Czyli dzieci karmione piersia powinno sie glodzic? Bo 0.5 kg ma miesiac to jest bardzo malutko. Przeciez niemowle strasznie szybko rosnie tez na dlugosc...
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując