Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Okularnik mniej atrakcyjny?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-03-11, 17:21   #1527
saraswathi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 30
Dot.: Okularnik mniej atrakcyjny?

Noszę okulary od pierwszej klasy podstawówki. Nie używam soczewek, bo są bardzo drogie przy mojej wadzie. Taniej by mi wyszła korekcja laserem - mam zamiar wkrótce iść na wizytę i pogadać z lekarzem, ale to co się naczytałam o skutkach ubocznych... ;( ale warto iść, popytać...

Nie chcę nikogo urazić, ale moim zdaniem okularnicy wyglądają o wiele gorzej w okularach niż bez. Komentarze typu "mam znajomych, którzy wyglądają lepiej w okularach" mnie nie przekonują - wynika to raczej w moim przekonaniu z przyzwyczajenia, że daną osobę cały czas widzimy w okularach i wydaje nam się, że gdy ściąga okulary wygląda dziwnie.

Nie lubię okularów. Wyglądam w nich źle, czuję się źle, ogólnie jest źle a poza tym
-zima: wchodzę do sklepu BUF białe mleko - okulary zaparowane
-lato: słońce, idę ulicą marszcząc całą twarz, bo mnie razi. a te okulary przyciemniane wyglądają strasznie dziwnie (moja mama ma takie)
I mogłabym tak pisać i pisać o wadach okularów, ale to raczej nie ten wątek...

Wiem, mogło być gorzej. Czym są okulary przy problemach świata? przy bardzo poważnych chorobach? Ale jest to dla mnie problem. Ok, nie będę sobie żył podcinać, jeśli przyjdzie mi całe życie oglądać świat przez szkiełka, ale jestem przekonana w 100%, że bez okularów czułabym się lepiej

Podsumowując:
okularnik mniej atrakcyjny? odpowiadam: TAK
okularnik brzydki? NIE, ale dużo traci... ;(

To oczywiście tylko i wyłącznie moje zdanie. Możecie mieć inne i pozazdrościć tym okularnikom, który właśnie mają inne zdanie niż ja - tak jest znacznie prościej, no ale mojego zdania to już nic nie zmieni. Pozostało mi więc tylko iść do specjalisty zajmującego się laserową korekcją wzroku i albo podjąć ryzyko zabiegu(i zbierać kasę), albo wypełnić kolejny kupon lotto z nadzieją, że wygram tyle pieniędzy, że nie będę musiała się martwić do końca życia o koszty soczewek. (oczywiście jeżeli w ogóle mogę mieć zabieg czy nosić soczewki - choć chyba wolałabym soczewki z uwagi na mniejsze ryzyko...).

Pozdrawiam wszystkich - tych bardziej zadowolonych z okularów i tych mniej zadowolonych...
saraswathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując