Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy nos się zmienia ?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-01-22, 22:04   #19
nogulka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 454
Dot.: Czy nos się zmienia ?

Cytat:
Napisane przez papryczka Pokaż wiadomość
ja mysle, ze teq88 chodzilo o to, ze ta operacja da jej wlasnie mozliwosc zaakcpetowania siebie.
Z tą samoakceptacją to różnie bywa...bo dążenie do samoakceptacji poprzez operacje plastyczne nie jest najlepszym pomysłem.
Przypomina mi się od razu dokument o kobiecie, której największym kompleksem była otyłość - poprzez zmniejszenie żołądka i zrobienie sobie potem kilku operacji, dzięki którym pozbyła się fałdek skóry pozostałych po utracie kilogramów myślała, że jej wszystkie życiowe kłopoty znikną...tymczasem one zaczęły narastać... opuściła stałego partnera, który kochał ją i był z Nią nawet wtedy kiedy była bardzo otyła-zaczęła nadużywać alkoholu i lądowała w łóżku z każdym facetem dla którego była atrakcyjna.Jej życie osobiste naprawdę legło w gruzach.
Zdaję sobie sprawę, że korekta nosa wielu ludziom do pełni szczęścia wystarczy, ale uważam, że każdą operacje plastyczną powinno się kontrolować pod nadzorem psychologa.Z drugiej strony ten "biznes" straciłby pewnie sporo potencjalnych klientów gdyby tak było
Adiel...autorko postu...myślę, że jesteś jeszcze bardzo młoda...a wiek również decyduje o nasileniu młodzieńczych kompleksów...nie mówię, że Twój kompleks jest niedojrzały i sam minie...ja miałam podobnie jak Ty mając naście lat...ale w miarę dojrzewania emocjonalnego dojrzewa również Twoja samoocena i pewność siebie...
Mnie kompleks nosa do końca nie minął...(zdjęć z profilu unikam jak ognia i nie lubię kiedy ktoś na mnie patrzy z tej perspektywy ), ale chyba go zaakceptowałam...a wynika to z faktu, że swojego nosa nie lubię, ale kiedy pomyślę, że miałby być inny to nie lubiłabym go jeszcze bardziej Bo np. bardzo podobają mi się moje skrzydełka nosa i to, ze nie jest szeroki -( w końcu trzeba trzeba znależć jakieś plusy w minusie), a po operacji te dwie rzeczy na pewno by się zmieniły... A jak sobie pomyślę o bólu i komplikacjach o których czytałam po operacji nosa to przechodzą mnie ciarki
Myślę, że nie jest tak zle jak opisujesz...aż jestem ciekawa tego Twojego noska...skrobnij mi swoje zdjęcie na priv to ja już Cię wyleczę z kompleksów
nogulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując