Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Śmierć -osierocenie-obwinianie się- spadek
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-05, 18:38   #28
Mome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 188
Dot.: Śmierć -osierocenie-obwinianie się- spadek

Cytat:
Napisane przez doris0303 Pokaż wiadomość
Tak zdaję sobie sprawę, że jest ciężko. Ale czy ten dom i działka dla matki z trójką dzieci i mężem, który nie zarabia 5 tysięcy to nie jest pomoc? Bez kredytu, bez pożyczki? Nie jest mi z tym źle. JA się cieszyłam, bo pomyślałam : najstarsza - ma kredyt, ja sobie jakoś poradzę - a ona nie ma gdzie mieszkać.
Nikt jej nie wytypował - Ty musisz się zająć. To jej pomysł.
Nie masz o co się obwiniać. Może i siostra się poświęca, ale właśnie - sama chciała. Skoro wzięła na siebie obowiązek opieki, to niech go traktuje poważnie. Poza tym to, że traktuje siostry jak dopust boży i grozi, że je odda, jest co najmniej naganne.

Nie wiem, czy mam rady. Moim zdaniem jedyne, co możesz w tym momencie, to być dobrą siostrą dla młodszych, czyli zapewniać im normalny, spontaniczny kontakt, wsparcie duchowe, jakieś rozrywki, może pomoc w nauce czy jakichś bieżących "nastoletnich" problemach. Rodziców nikt im nie zastąpi, opiekuna prawnego już mają, a zabranie ich do siebie po pierwsze jest niemożliwe, a po drugie, jak rozumiem, w żaden sposób nie rozwiąże problemu stosunków ze starszymi siostrami. Przeprowadzka do rodzinnego miasta, żeby być bliżej, byłaby dobrym pomysłem, ale w obecnej sytuacji nie wchodzi w grę. A może dziewczyny mogłyby się przeprowadzić do internatu w Warszawie?

Kontakty ze starszymi ograniczyłabym do niezbędnego minimum. Powiedziałabym im wprost, że jeśli mają jakieś żądania natury materialnej, to niech skierują sprawę do sądu, który rozstrzygnie, kto komu ile jest winien. Ale chyba jednak nie do końca o pieniądze tutaj chodzi.
Mome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując