Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Lekcja wychowawcza - pomysły?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-03-06, 10:44   #3
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Dot.: Lekcja wychowawcza - pomysły?

Hmmm... nie wiem, czy to dobry pomysł... Sama jestem obecnie w I klasie LO i dobrze pamiętam czasy 2 kl gimnazjum i obawiam się, że zajęcia plastyczne raczej mogą większość gimnazjalistów przynudzić tzn. w grupie będzie robiła 1, 2 osoby a reszta będzie zajmowała się jakimiś swoimi sprawami. Sądzę, że klasę może bardziej zainteresować rozmawianie o filmach, (może być np. o tym, czego można się nauczyć z danego filmu), muzyce, internecie itd. (ale raczej nie typu "ostrożne obchodzenie się z internetem" - to też może znudzić klasę).
W ogóle w gimnazjum większośc osób jest nastawiona "dajcie mi święty spokój", więc trudno będzie wymyślić coś w co zaangażuje się cała klasa.
Sądzę, że dobrze było by oprzeć zajęcia na rywalizacji, gdyż to conieco może zmotywować klasę.
Dużo jeszce zalezy od tego, w jakim gimnazjum uczysz i jakia młodzież tam chodzi (mnie napewno podobałyby sie zajęcia plastyczne, bo lubię sztukę, ale niestety u wielu uczniów kontakt ze sztuką ogranicza się do ściągania dzwonków i tapet na komórkę)

Pozdrawiam

PS Boję się, że tylko bardziej namieszałam niż pomogłam ale mam nadzieję, że moje rady (jakby od drugiej strony klasy tzn. od ucznia) będą przydatne
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując