Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Książki i filmy oparte na faktach
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-04-02, 17:18   #9
Ludowa
Zakorzenienie
 
Avatar Ludowa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 6 740
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

Cytat:
Napisane przez mrówka_zeta Pokaż wiadomość
ksiazki oparte na faktach autentycznych dzialaja na mnie doglebnie, wiem wtedy ze to co czytam zdarzyło sie naprawde, nie jest to autorska fikcja.... czytalam juz "kwiat pustyni", "córke nomadów", "spaloną"....ostatnio tez trafiłam na "białą masajkę" corinne hoffmann-autentyczną opowiesc niemki która porzuciła wszystko w swoim ojczystym kraju i przeprowadzila sie do kenii..... ksiazka niesamowita, wywarla na mnie duuuuze wrazenia..... teraz poluję na druga jej czesc "zegnaj, afryko"
Ostatnio miałam w domu książki Waris Dirie (nie wiem co mnie podkusiło, by wziąć je z biblioteki), ale były napisane tak irytująco nieliterackim językiem, że skapitulowałam po kilkunastu stronach.

Jakoś nie przepadam za większością autobiografii z wyżej wymienionego powodu - do ich pisania zabierają się często ludzie, którzy po prostu na literaturze się nie znają i wychodzą z tego takie cuda, jak właśnie wspomniana "Córka Normadów" Z książek opartych na faktach polecam przede wszystkim (jeśli lubisz) historyczne, gdy nie są to suche daty (a zwykle nie są), można się bardziej wzruszyć niż przy romansach.

Sądzę, że przypadnie Ci też do gustu "Pianista" Szpilmana, jeśli jeszcze nie czytałaś.
__________________

Ludowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując