Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak sobie przyciemnic karnacje??
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-12, 11:26   #28
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Jak sobie przyciemnic karnacje??

Cytat:
Napisane przez SABRINKA Pokaż wiadomość
nadal twierdze ze mozna przedawkowac bo widzialam zywy tego przykład i opinie lekarzy wiec nic mnie nie przkona. Jesli ktos odzywia sie samym sokiem z marchewki praktycznie i wszelkimi rzeczami zawierajacymi wit A beta karoten to moze przedawkowac.
Chyba nie przeczytałaś tego co napisałam w drugim poście w tym wątku. Jest różnica pomiędzy prowitaminą A,a witaminą A. Prowitamina A,czyli beta-karten jest w organizmie przetwarzany w witaminę A w ilości takiej jaką organizm potrzebuje. Czyli sam w sobie beta-karoten nie jest groźny. Natomiast jeżeli w ogranizmie jest zbyt wiele witaminy A to może dojść do hiperwitaminozy tej witaminy,czyli do wypadania włosów, powiększenia śledziony i wątroby, suchości i świądu skóry. Jeżeli wgłębisz się w literaturę to znajdziesz informacje,że do hiperwitaminozy witaminy A dochodzi przede wszystkim w przypadku leków,a bardzo rzadko w przypadku witaminy A w naszej diecie.

Bardzo prawdopodobne jest,że Twoja kuzynka była w szpitalu z powodu nadmiaru witaminy A,a nie nadmiaru prowitaminy A.


Cytat:
Nie podwarzam tego co napisalas ale twierdze inaczej bo mam przyklad z zycia
Raczej nie podwarzasz tego co ja napisałam,a podwarzasz to co napisali lekarze, farmaceuci, naukowcy.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując