Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - uszkodzony staw skroniowo-żuchwowy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-12-07, 05:18   #23
jomic
Zakorzenienie
 
Avatar jomic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mały biały domek
Wiadomości: 3 881
Dot.: uszkodzony staw skroniowo-żuchwowy

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość
W końcu poszłam do lekarza, dostałam skierowanie do chirurga szczękowego. Jechała do niego pół miasta, żeby się dowiedzieć że on się tym nie zajmuje, tylko mam iść do protetyka... Nie wiecie może gdzie konkretnie powinnam pójść?
Mi lekarz powiedział, ze mam iść do chirurga stomatologa - pani okazało się zorientowana w temacie, zaraz było rtg, ćwiczenia wzmacniające, dieta i jak nie pomogło to te blokady.

Cytat:
Napisane przez chrupa Pokaż wiadomość
Może komuś to kiedyś pomoże:
Chirurg szczękowy powiedział mi że tym strzelaniem ponadciągałam więzadła w stawie, przez to wyskakuje mi krążek stawowy. Dlatego ten ucisk, szumy i strzelanie. Ogólnie wyszło na to, że mam przeciążone stawy, mam prze 3 tygodnie miękką dietę, jedzenie małymi kęsami, ziewanie z przytrzymywaniem żuchwy. Nie mogę ogólnie szeroko otwierać ust i mam oszczędzać stawy. Jak za miesiąc mi nie przejdzie to mam iść jeszcze raz. Ogólnie - dam znać jak to idzie jak już się wyleczę (lub nie)
Miałam takie same zalecenie, do tego spałam w takim czymś (fumka czy jakos tak) żeby mi się szczęka noca nie otiwerała, zakaz żucia, ruszania na boki.
__________________

jomic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując