Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Alternatywy - Nasze Odkrycia - specyfik do/na X stosowany na/do Y
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-09-14, 08:43   #1
canivoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 57

Alternatywy - Nasze Odkrycia - specyfik do/na X stosowany na/do Y


Witajcie!

Czy macie jakieś swoje własne odkrycia?

Wiemy, że przede wszystkim liczy się SKŁAD i DZIAŁANIE kosmetyku a nie jego teoretyczny opis producenta, a więc...
Czy też eksperymentujecie?
Zastosowaliście np. specyfik przeznaczony do nóg na twarz? Może odkryliście dzięki temu jakiś wspaniały środek?

Ja na moją naczynkową, kruchą cerę stosuję Ortholan Vein ze względu, że ma w swoim składzie np. witaminę K i wyciąg z brzozy. Także, ach, wąkrotka azjatycka! I inne roślinne ekstrakty...
Uwielbiam ten żel, nakładam go praktycznie na całą twarz. Likwiduje opuchnięcia, miło się wchłania i nawilża.

Oprócz tego stosuję z firmy ABE balsam na nogi na pękające naczynka również na twarz Ma taki wspaniały roślinny skład! Ładnie koi, łagodzi. Mam niestety też skłonność do "twarzy mopsa" a, mam nadzieję, zawarta w tym specyfiku kofeina trochę to złagodzi. Nakładam go więc raczej na dół twarzy, na tak zwane "obwisy". CHociaż, szczerze powiedziawszy, mówi się, że kofeina szkodzi naczynkom - chyba nie moim, bo absolutnie tego nie zauważyłam.

Na upalne dni doskonale się sprawdza również żel Diosminex, który ukoi piekącą, gorącą buzię. Kocham w nim diosminę i, o ile pamiętam, wyciąg z cytrusa.

Otłuszczona twarz a balsamy do ciała

Wspomniałam, że mam tendencję do "twarzy mopsa", odkładania się tkanki, limfy na twarzy (zwłaszcza w dolnych partiach). Robię wszystko by temu zapobiegać i poprawić kontur, wygląd twarzy.
Co myślicie o stosowaniu balsamów wyszczuplających i antycellulitowych do ciała na...twarz?
To mój własny eksperyment z którego zdam relację!
Od dziś systematycznie będę stosować Ziaja Rebulid serum drenujące - na ciało działa, ładnie napina. Ma koenzym A, ananas, glaucynę, karnitynę, gorzką pomarańczę itp. Skład mi się ogólnie bardzo podoba z wyjątkiem nieszczęsnej parafiny, ale jest gdzieś dość daleko. Już jakiś czas stosuję i mimo, że mam skłonność do zapychania - nie zapycha.
oraz Nivea balsam ujędrniający, który niestety ma Alkohol!!! choć zauważyłam, że alkohol w kremidłach jakoś mnie nie podrażnia (zresztą Redblocker na naczynka też ma alkohol). Ten specyfik chcę stosować gdyż podoba mi się wkład m.in. dawka koenzymu, karnityny, wycciąg roślinny.

Brakuję tu kofeiny, lecz kofeinę mam w balsamie ABE oraz w Ovalift serum z Flos Leku - przy okazji polecam je.

Może znajdę jeszcze jakiś lepszy balsam do eksperymentu to dam znać

Pozdrawiam
canivoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując