Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dania z brokułów
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-07, 11:47   #24
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Dot.: Dania z brokułów

A ode mnie proste danie (też na bazie makaronu) Podobne jest tzw. prowansalskie w mrożonkach- tyle, że z kurczakiem, którego w tym przepisie nie ma (czasem dodaję- razem z makaronem, podgotowane i pokostkowane białe mięso, ewentualnie wcześniej oprószone delikatnie solą, np. czosnkową i lekko podsmażone; zresztą wszelkie wariacje "do smaku" dozwolone ) (chyba nie muszę mówić, że to własnoręcznie przyrządzone smakuje o niebo lepiej )

Składniki:

- "świderki" ugotowane al dente
- ugotowane (najlepiej na parze) brokuły (jeszcze leciutko chrupkie, nie mogą być miękkie i sflaczałe )
- marchewka- również ugotowana (i nie papkowata świeża lepsza niż mrożona kostka)
- łyżeczka (herbaciana) suszonego tymianku pokruszonego
- po pół szklanki śmietany i tartego parmezanu
- 2-3 łyżki (do zupy) białego wytrawnego wina
- 2 łyżki masła (margaryna ostatecznie też może być)
- ewentualnie odrobinka białego pieprzu i soli (na sam koniec, jeżeli komuś brakuje )

Brokuły podzielić na mniejsze "różyczki", marchewkę pokroić w talarki.
W głębokiej patelni (lub w czymś podobnym ) roztopić masło, dodać śmietanę, wino, zioła. Pogotować ok. 2 min. stale mieszając. Dodać makaron, warzywa, parmezan, wymieszać delikatnie, trzymając chwilę na ogniu.

Proporcje warzyw i makaronu można dobrać wg własnego upodobania. Jeśli danie wydaje się za "suche", można zwiększyć ilość sosu lub dochlapnąć wina (co ja czasem czynię ).

Zrobiłam się głodna
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując