Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-06-27, 20:03   #4745
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Co do witaminy D, przyznam sie szczerze, że miałam problem z niedoborem, ale taki wielki problem, prawie wogóle tej witaminy nie miałam. Unikałam słońca, używałam filtrów i do tego przebywałam w zaciemnionych pomieszczeniach. Czułam się bardzo źle i myślałam, że jestem na coś powaznego chora a w badaniach wyszło, że to wszystko przez brak witaminy. Ona odpowiada również za przyswajanie innych, więc brak D rzutował na cały zasób witamin w moim organiźmie. Oczywiście nie jest to ostrzeżenie przed filtrami, tylko taka uwaga, że problem może być i dobrze jest łykać jakies suplementy od czasu do czasu.
To ja trochę OT. Jeśli tak Ci wyszło to zrób sobie badania również po suplementacji. Moja mama od kilku lat leczy się na osteoporozę i dopiero niedawno wyszło na jaw, że jest jedną na ileś tam osób u których tworzenie się wit. D jest zaburzone. Mama do osób unikających słońca nie należy, a w badaniach wyszły braki. Niestety wit. D jest potrzebna do wchłaniania i przyswajania wapnia, więc obecnie suplementuje. Nie chcę cię straszyć, ale mamie lekarze odkryli to po kilku latach bezskutecznego skomplementowania wapnia.

A żeby nie takie całkiem OT. 30 z Soraya do twarzy jest rewelacyjna, 60 już sporo cięższa, gęsta i ciężko ją rozsmarować.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora