Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - na sierść kota...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2004-08-16, 13:39   #9
DominikaS
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 1 440
Re: na sierść kota...

A czym karmisz kota?
Mojemu wypadała sierść - wydawało mi się że w normie. Zostawiał wszędzie kłaki ale przecież koty się lenią zawsze. Wczoraj go czesałam i ze zdumieniem stwierdziłam że wylazło mu dosłownie pare włosków! Uważam że to efekt zmiany diety - z suchego typu kitekat i wiskas (badziewie straszne!!!) na animonde i Iamsa (oba w karusku są dostępne). W ogóle wyglada teraz wystawowo - nabrał ciała, sierść ma gęstą bardzo, błyszczącą i sprężystą. Jestem przekonana że to dieta bo oprócz zmiany suchego wszystko dostaje po staremu.
Kitekat i wiskas zawierają mniej niż 20% substancji odżywczych - reszta to wypełniacze - np. papier. Kot tego je dużo więcej niż pełnowartościowej karmy więc nawet jeśli ta dobra jest droższa to i tak w sumie wychodzi taniej (zjada jej mniej - trzy razy mniej i oszczędza się na leczeniu).
Są też odpowiednie witaminy dla kotów - w kropelkach - dużo lepiej działają niż te cukierkowe pastylki, które co prawda kot lubi ale nie zawierają pełnego zestawu i odpowiednio łatwo przyswajalnych form witamin. Np kropelki vita-tonyl (ok 20zł).
DominikaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując