Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-02-10, 20:50   #1207
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
mam dwa szybkie pytania do Wampierz

- zastanawiam się nad zakupem MUFE chromatic mix (takie jakby farby do dodawania do podkładu, są w wersji olejowej i wodnej)

myślisz, że jeśli mam przekonanie graniczące z pewnością, że jestem chłodną zimą przerobię każdy na oko różowawy podkład na jasny, chłodnozimowy za pomocą dodania niebieskiej i białej farbki czy jednak potrzebuję jeszcze czerwonej? i analogicznie czy dodając do ciemnego z różowymi tonami tylko niebieską uzyskam dobry odcień do konturowania na mokro?

- czytałam wnikliwie Twoje posty na blogu, ale mam dylemat odnośnie minerałów z kolorówki: podstawowy odcień podkładu dla chłodnej zimy może być różowawy? Wydaje mi się, że mam rózowawą cerę (wizualnie), ale jednak zdarzają się podkłady dla mnie za rózowe. Tak naprawdę jedynym najbliższym pasującym mi kolorem jest azjatycki bb cream missha perfect cover nr 13, tak to wszystko albo za żółte albo za różowe ;/

pod wpływem Twoich postów zauważyłam, ze idę na kompromis i kupuję bardzo jasne różowe podkłady, które nie pasują idealnie, ale są duuuużo lepsze niż żółte, a powinnam chyba mieć bardziej szarawe, z domieszką niebieskiego
Nie znam tych farbek, ale wydaje mi się, że zawsze niebieski ochłodzi, a biały rozjaśni. Trzeba tylko pamietać, że neutralizowanie kolorem dopełniającym daje szarobury kolor, więc lepiej od razu brać kolor jak najbliższy docelowemu. Jeśli zaczynasz z podkładem w prawie dobrym kolorze, to imho masz duże szanse na poprawienie go ładnie.

Oczywiście, że są podkłady za różowe, po prostu maja więcej różowości, niż jest w twojej skórze.


Podstawowy kolor u każdego typu może być różowawy, żółtawy, beżowy itp. a podtony zależą od typu kolorystycznego. Różowawa karnacja u chłodnej zimy będzie wyglądała inaczej niż różowawa u łagodnej jesieni.

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Cytat:
Napisane przez aleksandrapatrycja Pokaż wiadomość
Witam! : )
Ostatnio odkryłam, że istnieją cztery podstawowe typy urody. Poczytałam sobie o "właściwościach" każdego z typów i.. nic nie pasuje do mnie.
Chciałabym prosić o pomoc w "sklasyfikowaniu" mnie Będę bardzo wdzięczna!
Jako załącznik moje zdjęcie. Robione w świetle dziennym (przed oknem), bez flesza.

Jeżeli chodzi o kolor włosów, w dzieciństwie byłam blondynką, z wiekiem włosy mi pociemniały i są takie... ciemny blond/szatyn naturalnie. Farbuję jednak na rudy brąz.

Pozdrawiam cieplutko!
Istnieją więcej niż 4 typy. W zależności od systemu można używać podziału np. na 12 albo 16. Ja stosuję podział na 12.

Przede wszystkim nie da się określić typu ze zdjęcia, szczególnie tylko jednego.

Po drugie, sama kombinacja koloru oczu i włosów oraz głównego tonu karnacji (żółtawa, różowawa, beżowa) nie określa typu kolorystycznego.


Najlepszym i właściwie jedynym sposobem na ustalenie typu jest przymierzenie różnych kolorów, dokładną instrukcję zamieściłam tutaj:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html


Jeśli zrobisz taką przymiarkę starannie i podzielisz się z nami rezultatem, postaramy ci się pomóc. Nie zniechęcaj się, jeśli na początku nie będziesz widziała większych różnic między kolorami.

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Kocica84 Pokaż wiadomość
Hej widząc twoje zdjęcie i twój opis to stwierdzam że jesteś pani jesień czyli kobieta o jasnej karnacji włosach ciemny blond, szatyn pewnie opalasz sie na czerwonoUważam że dobrze dobrałaś sobie kolor farby do włosów rudy brąz jest charakterystycznym kolorem dla tego typu urodypowinnaś unikać kolorów jaskrawych, czystej bieli i czarnego a nosić ubrania w kolorze ziemi np ciemny brąz, oliwkowa zieleń, pomarańcz z domieszką żółtego, wszystkie kolory ciepłe jarzębinowa czerwieńDodatki ze złota
Niesamowite, tak szybka diagnoza i dość zaskakująca, biorąc pod uwagę, że na fotografii dziewczyna wyszła bardzo chłodno.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora