Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problem z wizą amerykańską .
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-03-09, 21:07   #2
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Problem z wizą amerykańską .

Cytat:
Napisane przez N47aLQS Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam do jakiego wątku to wkleić , więc zakładam nowy . Jeśli już coś takiego istnieje to proszę połączyć .
Otóż mam problem i mam nadzieję , że ktoś mi odpowie na te pytanie . Za każdym razem , gdy jadę do Ambasady dostaję wizę tylko na rok . Podejrzewam , że ze względu na to , że mój ojciec jest obywatelem Stanów . Wiem , skoro tak to powinnam już dawno mieć stały pobyt ? Miałam to obiecane od kilku lat . Ale niestety moje stosunki z ojcem są od zawsze w złym stanie i wiecznie mnie oszukuje , więc jakoś radzę sobie sama . W tamtym roku wizę przyznano mi znowu na rok , czyli ważna jest do 19 maja tego roku . Na początku maja zdaję maturę ( całe szczęście nasza klasa jako pierwsza , bo to ogólniak ) . Czy jeśli np . wykupię bilet na 15 - 17 maja to pozwolą mi przekroczyć granicę jeszcze na tej wizie ? Bardzo mi zależy by w tym roku tam wyjechać , bo zamierzam zostać na stałe a znając moje szczęście to w tym roku już wizy nie dostanę . Jeszcze sytuację pogarsza to , że kończę szkołę to w ogóle mi podziękują .
W sumie to ciężko powiedzieć. Żeby być pewna na 100% pewna, zadzwoń do ambasady i przedstaw sytuację. Sprawa wygląda tak, że dopiero na lotniksu dostajesz właściwą wizę, a ta którą masz w paszporcie, to tylko taka "wjazdowa". Urzędnik na portalu może dać Ci dłuższy pobyt, więc teoretycznie możesz, ale moim zdaniem zbyt wiele ryzykujesz. I jeśli już chcesz ryzykować, to omijaj takie lotniska jak Chicago czy NY.
No ale skoro do tej pory dawali Ci bez problemu, to raczej teraz też dostaniesz, więc może warto spróbować. Powiedz, że wybierasz się na studia i chcesz na wakacje polecieć, i takie tam
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując