Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-11-24, 10:29   #3125
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;49062142]Gdybym coś na ten temat wiedziała, chętnie bym spróbowała Łatwo dostępna jest azeloglicyna (kupowałam do własnorobnego toniku), ale sam kwas azelainowy nie mam pojęcia gdzie kupić [/QUOTE]
Kwas można kupić w beautyever (2 grudnia darmowa wysyłka ). Nie ma na jego temat zbyt wielu informacji jeżeli chodzi o samoróbki, bo do tej pory był okropnie drogi i dostępny tylko za granicą. Przeglądnęłam już polskie strony i nadzieja jest, można stosować w formie peelingu i toniku rozpuszczając w glikolu (nie rozpuszcza się w spirytusie i olejach, w wodzie bardzo słabo), łuszczenie niewielkie lub brak Dobrze działa w terapiach skojarzonych z innymi kwasami (gł. salicylowym) i retinoidami oraz w połączeniu z witaminą C. W gotowych produktach łączony jest z wyciągiem z ostropestu. Wskazaniem do stosowania są problemy z trądzikiem pospolitym i zaskórnikowym, rozszerzone pory, przebarwienia i blizny oraz skóra wymagająca peelingów, ale nietolerująca kwasu migdałowego i glikolowego.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując