Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Uczulenie na hybrydę
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-01-19, 08:50   #945
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Dziewczyny potrzebuje waszej rady.

Hybrydy robie od półtorej roku. Kiedyś podejrzewałem uczulenie ale okazało się ze to Cleaner z semilaca którego dostałam odlewke mnie lekko podrażnil, odstawiłam i było ok.

Przez cały czas robienia hybryd używam bazy neonail. Jest to cały czas ta sama baza. Zastanawiam się czy może się przeteminowala. Podobnie z topem. Topu używam cały czas eko z rozbiórki no i może to in się przeterminowal? Lakierów używam głównie neonail. Mam jednego semilaka ale ostatnio używałam go latem. Oprócz tego ostatnio 2 razy użyłam nowych Indigo i raz na 4 paznokcie na sylwestra lakieru z ali. Wcześniej zdarzało mi się korzystać z lakierów z ali ale to dawniej lub niedawno na kilka paznokci ale generalnie nie byłam z nich zadowolona wiec prawie nie używałam.

Oprócz tego regularnie używam harda do budowy naturalnej płytki. Przez ten czas wykończyłam jedna butelkę cleara a teraz jestem w połowie milka. Kilka razy użyłam sypany go akrylu z ali. Jako odtluszcacz uzywqm spirytusu, cleqner evo, sciagam frezarka, raz na 1,5 msc sciagaam calosc zielonq isana. To tyle jeśli chodzi o produkty.

Przebieg "uczulenia":
1. Jakieś 2 tyg temu zadowolonaauwazylam drobne ryski na opuszkach (zdjecie). Nie skojarzyło tego z alergia ale było to dziwne, pojawiło się na dwóch palcach prawej ręki. Myślałam że to może z mrozu bo nie nosze rękawiczek. Nie bolało, nie piekło. Nawilzam to i się nie pogłębia ale też nie schodzi. Pojawiło się też bardzo delikatnie ba innych palcach. Zaczęło się to przy sylwestrowy mani z użyciem kociego oka z ali i właśnie na tych palcach gdzie kładlam kocie oko.

2. Zdjęłam mani żeby zobaczyć co się pod nim dzieje (zdjecie). Paznokcie wyglądają jak zwykle. Nic nie boli, nie piecze, nie swędzi. Żadnych zmian na płytce.

3. Pomyślałam że to na pewno było od mrozu i położyła nowe mani ale na wszelki wypadek bez harda. Położyła m Indigo na bazę nn, top eco. Nie boli nic, żadnych objawów, ryski na o puszkach dalej są i dzisiaj pojawiły się na jednym palcu maleńkie bąbelki (zdjecie) ale nie boli i nie piecze i nie swędzi.


Dzisiaj przychodzą do mnie zele z DR ale nie wiem już sama co robić. Nie wygląda mi to jak uczulenie ale te pęcherzyki mnie martwią. Na wszelki wypadek pozbędziesz się harda i tego jednego koloru z Semi.

Jakieś rady?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20170109_002.jpg (50,6 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20170109_008.jpg (56,3 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20170110_004.jpg (75,7 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20170119_093643.jpg (70,8 KB, 66 załadowań)
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując