Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jaka dieta przy przepuklinie rozworu przełykowego
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-02-06, 12:08   #3
kaszka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3
Dot.: Jaka dieta przy przepuklinie rozworu przełykowego

Nie wiem jak twoja przypadlosc ma sie do refluksu ale zdaje mi sie ze to pokrewne schorzenia zatem napisze co moge doradzic
Przede wszystkim musisz siebie obserwowac i zauwazyc co ci szkodzi a co nie i tym sie kierowac
Jesc malo a czesto
Nie jesc ciezkostrawnych potraw tlustych smazonych ,zamienic na gotowane <normalnie albo na parze> duszone pieczone <pieczone jablka<serduszka>
Gazowane napoje odstawic niestety(napoje slodzone tez skoro chcesz tracic kg),kawe tez <polecam kawe zbozowa ; )> pic herbatki..ale w refluksie nie mozna pic miety bo wzmaga objawy ,mysle ze tu podobnie (ale jak mowilam-musisz zaobserwowac swoj organizm)
Rzucic palenie
Duzo sie ruszac(i co do odchudzania i co do lepszego "ukladania sie " jedzenia,ja zauwazylam ze cwiczac brzuszki wzmocnione miesnie brzucha "lepiej trzyma sie wszystko w srodku"
Co do gotowanych warzyw ja uwielbialam i uwielbiam zupy kremy nieabielane ,sa lekkostrawne i bardzo zapychaja no i sam blonnik : ) (procz tego polecam otreby na twoj problem)
Ja bym na Twoim miejscu poszla w kierunku diety protal ,postawila na gotowane/pieczone chude mieso ryby,nabial ,jajka i warzywa spapkowane : ) ale to wlasnie wszystko zalezy jak te rzeczy wplywaja na Ciebie
Powodzenia : )

Edytowane przez kaszka22
Czas edycji: 2010-02-06 o 12:10
kaszka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując