Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ksiądz, organista, kościelny - jakie stawki?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-08-09, 11:34   #19
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Ksiądz, organista, kościelny - jakie stawki?

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny;
Ile płacicie za ślub księdzu, organiście, kościelnemu? Żądają konkretnych kwot, czy płacicie wg. własnego uznania?
Pytam, bo mam wrażenie, że w mojej parafii stawki są wyjątkowo wygórowane.
Z księdzem już rozmawialiśmy i niby mówił "co łaska", ale nie omieszkał wspomnieć, że pary płacą 400 - 500zł
Znajoma, która kilka niedawno brała ślub zdradziła, że organista zażyczył sobie 400zł (dodam, że ksiądz dopuszcza do organów tylko tamtejszego organistę, więc nie można wybrać kogoś z racjonalniejszą stawką. Pominę, że talent miejscowego organisty jest dla mnie raczej wątpliwy). Jutro idziemy z nim rozmawiać, więc zobaczymy czy się potwierdzi.
Co do kościelnego jeszcze nie wiemy.
Dodam, że mamy skromny ślub, z obiadem po mszy dla ok. 25 - 30 osób. Wygląda na to, że opłaty "kościelne" stanowić będą połowę naszego budżetu ,ślubnego. Czyżby ksiądz traktował ten sakrament jako dobry interes?
U nas ksiądz powiedział, że ślub - 400-500zł, organista i kościelny mają swoje konkretne stawki: 150 i 100zł, zapowiedzi po 50zł w obu parafiach, akty chrztu - po 30-50zł, nauki bezpłatnie, więc za sam kościół wyszło nam ok 900-1000zł.
Powiem Ci, że jak czytam forum, to 400-500zł za ślub to i tak nie jest dużo. Niestety kościół ma bardzo wygórowane wymagania finansowe.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując