Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ziołowo/Mazidłowo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie włosów
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-11-06, 19:34   #1120
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Ziołowo/Mazidłowo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie włosó

Cytat:
Napisane przez szpilka666 Pokaż wiadomość
Czy dobra bedzie wcierka z takich skladnikow:

*Phytopharm, Succus Urticae , Sok z pokrzywy

* Phytopharm , Succus Betulae, Sok z brzozy

*Phytopharm , Succus Bardanae , Sok z łopianu

*Enterosol ,płyn zawiera :
kora dębu (Quercus cortex) – 9,05 g,
kora wierzby (Salicis cortex) – 9,05 g,
ziela szałwii (Salviae herba) – 9,05 g,
ziela bylicy bożego drzewka (Artemisiae abrotani herba) – 9,05 g,
ziela tymianku (Thymi herba) – 4,52 g,
ziela krwawnika (Millefolii herba) – 4,52 g,
ziela glistnika (Chelidonii herba) – 1,81 g.
*Biostymina
*witaminy a i e
*olejek tymiankowy
*olejek cedrowy
*olejek rozmarynowy
*odzywka Jantar

Mogę to wszystko zmieszac? Mniej wiecej po kilka kropli kazdego?? Mogę dodac jeszcze olejki np rycynowy?? Przepraszam za glupie pytania ale nie jestem az tak zorientowana
mi się wydaje ze jeśli dodasz te wszystkie "bazy" ( w sensie te wszystkie płyny) to stężenie dobroczynnych składników bedzie za małe zeby coś zdziałać... proponowałabym wybrać max. 2 płyny i ze sobą mieszać , poza tym witaminy a i e nie dodasz bo one się rozpuszczają w tłuszczach , co do olejków - to powinno być na opakowaniu napisane ile można dodać, a rycyna się nie rozpuści bo to olej a nie olejek eteryczny (jest zasadnicza różnica między nimi)

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
tak sobie was tu czytam i zastanawiam sie czy do mojej wcierki powinnam dodac troche alkoholu...

nad proporcjami jeszcze pracuje, zawsze przy przygotowywaniu mam otwartego excela i wyliczam maksymalne stezenia itp

ostatnio (wyszla za rzadka, wiec wiecej eclipty musi byc) - porcja na 2 głowy (od razu wcieram tez w mame - polubila )
eclipta 16 ml
d-pantenol 0,54 (wychodzi ok 7-8 kropli)
niacynamid ok 5,5 ml
guarana 4,3
cococin 5,5
bazą do tego jest wywar z korzenia łopianu (robie z lyzki rozdrobnionych korzeni i troszke wiecej niz szklanki wody - 60 ml odlewam do wcierki - reszta zostaje do przeplukania skory glowy po myciu)

jak myslicie - dodac troszke spirytu?
robisz codziennie nową porcję wcierki? bo taki wywar ma "ważność" ok . 1-2 dni....
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując