Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-07-09, 09:42   #906
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Ul eva Pokaż wiadomość
A gdzie mogę kupić ten peeling migdałowy? I czy on jest zupełnie bezpieczny? Boję się trochę używać czegokolwiek bez konsultacji z dermatologiem. Niestety on stwierdził, że na razie mam się smarować no scarem i dermablizem, a potem MOŻE SAMO SIĘ SPŁYCI. A ostatecznie peelingi, ale to we wrześniu. Są wakacje, więc chciałam trochę powalczyć z tymi bliznami i nie wiem od czego zacząć.
Najpierw trochę poczytaj o kwasach. Zanim zastosuje się peeling, trzeba zrobić delikatniejszy tonik i poużywać przez około dwa tygodnie, żeby skórę przyzwyczaić. Nie bardzo wiem, gdzie można kupić gotowy peeling migdałowy, ale ja (podobnie jak większość wizażanek stosujących kwasy) zaopatruję się w sklepach z półproduktami kosmetycznymi, typu mazidła, zróbsobiekrem, naturalis itp. Tam można kupić po prostu kwas, a w domu ukręcasz sobie samodzielnie peeling o konkretnym stężeniu.
Za jeden zabieg u dermatologa zapłacisz około 150 zł, jeden zabieg domowy to groszowe sprawy. Poczytaj trochę biochemię, podstawy, żebyś sobie krzywdy nie zrobiła.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując