Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Książki i filmy oparte na faktach
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-06, 18:25   #28
Słowiańska Lara Croft
Raczkowanie
 
Avatar Słowiańska Lara Croft
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 105
Dot.: Książki oparte na faktach,na prawdziwym życiu

Fraoch-dodam jeszcze kilka smakołyków na zachętę co do książki S.Kaysen.Filozofia tego dzieła,to co przekazuje,definicje cienkiej granicy między szaleństwem a chorobą psychiczną są poprostu...majstersztykie mPo części historia smutna,czym się nie dziwię,ponieważ kobieta pisze (z perspektywy lat,więc jest już to obraz z lekka zamazany) jak straciła napiękniejsze lata młodości.Wiele sytuacji nie przedstawionych w filmie znajdziemy w książce.Skoro Fraoch oglądała film,pamięta zapewne Daisy,która pewnym nieuwzględnionym w ekranizacji zachowaniem tak mnie rozśmieszyła,że nie mogłam ze śmiechu oddychać...naprawdę-mało brakowało a udusiłabym się.Lekturę uzupełniono w autentyczne kopie wyciągniętych ze szpitala lekarskich notatek!A dla Fraoch pocieszający może być fakt,że książka do "byków" nie należy,a wciąga tak,że góra 2 godziny wystarczą ,aby ją przeczytać.Polecam gorąco!

P.S Prawie bym zapomniałaPolski tytuł pochodzi właśnie z książki,gdzie jest mowa o obrazie zatytułowanym "Przerwana lekcja muzyki" autorstwa Vermeera,który odgrywa kluczową rolę w książce.
http://www.wga.hu/art/v/vermeer/03a/14girl1.jpg
Dziewczyna nie zwraca uwagi na nauczyciela,lecz wybiega wzrokiem daleko poza obraz.Tak czuła się Susanna.Polskie tłumaczenie filmu jest strasznie zaplątane.Z jednej strony trzeba zwrócić uwagę na to,że takim kulminacyjnym momentem w którym kończy się w filmie przedstawianie postaci,a zaczyna się akcja rozpoczyna się w momencie,gdy Lisa i Susanna śpiewają piosenkę dla zamkniętej w izolatce Polly.Jednak,sądzę,że tytuł to tytuł i powinnien być przedtłumaczony profesjonalnie.Prawda,mi też wpadła do głowy ciekawa interpretacja.Rozumowałam tak-muzyka to harmonia,a Susanna wybiegła poza ten stan.Jednak opowieść Susanny rozpoczyna się pytaniem-I was girl interrupted?
Dla mnie ten film ma tytuł "Dziewczyna Zaburzona"Girl,Interrupte d.
__________________
Quod me nutrit,me destruit.
Archeo to nie sprint na sto metrów-to maraton-a do tego potrzebny jest charakter...więc...witaj w piekle

Edytowane przez Słowiańska Lara Croft
Czas edycji: 2007-05-06 o 18:49
Słowiańska Lara Croft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując