Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Bazy danych, słowniki, listy składników kosmetycznych
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-08-24, 18:29   #6
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: cosmeticsdatabase.com - co sądzicie?

Znam tę stronę, nie uważam, że informacje tam zawarte są przesadzone. W pewnym sensie postrzegam wizaż (głównie forum biochemia kosmetyczna) za swego rodzaju polski odpowiednik cosmeticsdatabase (no może się trochę rozpędziłam chociaż wątek Biochemiczne Kompedium do takich należy).
Z mojego punktu widzenia pewnym minusem strony jest baza kosmetyków dostępnych głównie na amerykańskim rynku, za to nie ma wielu dostępnych na rynku europejskim (o polskim nie wspomnę).
Sporo jest też funkcji i poradników odpowiednich bardziej na rynek USA, co dla nas raczej nie jest przydatne. Wydrukowałam sobie stamtąd przewodnik kosmetyczny (czego unikać, czym się kierować przy zakupach).
Tam dowiedziałam się o książce pt. "Not just a pretty face. The ugly side of the beauty industry", która jest dla mnie najważniejszą lekturą i źródłem wiedzy o przemyśle kosmetycznym.
Jeśli ktoś nie chce czytać książki (można ją zamówić w empiku) polecam krótki FILM.
Mam też 2 aplikacje (darmowe) na Iphone opracowane przez tę stronę - słownik składników kosmetycznych i przewodnik po filtrach na rok 2010.
Wszystkie te rzeczy zaczerpnęłam z cosmeticsdatabase
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2010-08-26 o 15:13
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując