Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pytania i porady fryzjerskie
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-25, 08:04   #2810
polacca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 21
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Co to za farba? Jak mieszalas? Skąd masz olaplex?

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
Metodą prób i błędów doszłam, że ktoś sprzedał mi podróbkę, wzięłam na próbę stary zapas i wszystko było OK, ale dwie farby poszły się bawić
Zniszczone Montibello, potem mi zabrakło Montibello i wzięłam RR Line (którą nota bene polecam!).
Te kilka saszetek olaplexu wywaliłam i znów kupuję w butelkach, żeby się nie naciąć.

---------- Dopisano o 09:04 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Shayy Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam pytanie do osób, które wiedzą co nieco o farbowaniu włosów. Od roku rozjaśniam moje mysie włosy do blondu (rozjaśniane były raz, później tylko lekkie refleksy od góry) i chciałabym zmienić trochę (ekstremalnie?) kolor. Chodzi mi o przejście do brązu takiego jak na zdjęciu poniżej. Moja fryzjerka jest zajęta do marca, a że na fryzjera w dużym mieście studentka nie ma kasy, to zaangażowałam w sytuację moją mamę, która włosy ścina super, ale dawno nic nie farbowała. Stąd moje pytania:
1) Jaką farbę wybrać? Zależy mi na dobrej, fryzjerskiej farbie. Błagam, polećcie mi co wybrać i co dokładnie mam do niej dokupić i oczywiście jaki kolor żebym mogła mieć taki piękny brąz (w internecie to chyba jasna czekolada czy coś) jak modelka na zdjęciu. Nigdy nie miałam z tym styczności, jak mamusie kocham.
2) W jakiej kolejności tą farbę nakładać, bo na jednych blogach czytałam że najpierw na odrost, później na włosy, a na niektorych że odwrotnie.
3) Ile to cholerstwo trzymać, o ile nie jest napisane na opakowaniu?
4) Ogólnie jeśli mogę prosić o jakieś porady odnośnie tego wszystkiego to pięknie proszę kochane wizażanki <3

To nie tak, że nic na ten temat nie poczytałam, ale wolę zasięgnąć rady ekspertek. Bardzo się denerwuje żeby to wyszło, bo chcę mocno skrócić włosy w wątpliwym stanie i będzie to mój drugi kolor włosów w życiu, różny od naturalnego. Także za wszystkie odpowiedzi ślicznie dziękuje już z góry. Wierzę, że mi pomożecie :3

Załączam moje zdjęcie włosów i kolor docelowy. Nie podpisuje bo widać które jest które
Nie jestem ekspertką, ale miałam kiedyś ciemne włosy więc powiem jak ja to robiłam:
1) Kolory naturalne poleciłaby Matrix. Mi wychodziły bardzo ładne, nie widać było, ze farbowane, farba nie niszczyła mi też włosów. Kupowałam oxydant 3% do takiego koloru. Paleta: http://powerlook.pl/data/include/cms...leta-soc-1.jpg
2) Ja nakładałam zawsze od tyłu: odrost na tyle, potem odrost na górze, potem reszta włosów. Mąż wyrównywał mi tył pędzelkiem.
3) Jest napisane na opakowaniu. Zazwyczaj to 30 min, czasem 40-50.
4) Ogolna porada to kup sobie szampon zakwaszający po farbowaniu. Stosuje się tylko przy zmywaniu farby. Nie jest obowiązkowy, ale ja bym kupiła. Do nakładania stosuję pędzelek i miseczkę, ale można kupić sobie aplikator.
polacca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując