Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ksztalt paznokci - pilowanie.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-09-25, 17:54   #25
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Jak piłować paznokcie różniące się kształtem?

Cytat:
Napisane przez Lirazel Pokaż wiadomość
Byłabym bardzo wdzięczna za jakąś radę.
Otóż: moje paznokcie bardzo się różnią kształtem, nawet u tej samej ręki. U kciuków są kwadratowe, u wskazujących taki owal zwężający się ku końcowi, reszta coś pod prostokąt. Jak mogę je opiłować żeby miały w miarę podobny kształt? Albo żeby chociaż do siebie pasowały?

Dodam, że i palce i płytki paznokci mam długie, poza tym lubię jak mi wygodnie, więc chciałabym je spiłować dość krótko.
Ja mam owalne kciuki, migdałowe wskazujące i reszta ni to prostokątne, ni to łopatki. Piłuję różnie, w zależności od efektu, jaki chce uzyskać. Gdy piłuję pod kolorowy lakier, staram się przede wszystkim nadać im podobny kształt - zwykle kwadratowy, ale różnie. Gdy noszę lakier przeźroczysty albo tylko poleruję, to nie próbuję nadać im tego samego kształtu, piłuję każdy według jego naturalnego na lekki owal. Uważam, że gdy naturalna linia uśmiechu jest widoczna, lepiej to wygląda, inaczej paznokcie sprawiają wrażenie krzywo opiłowanych, a delikatny, naturalny manicure i przeźroczysty lakier nie kłóci się z różnymi kształtami paznokci.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując