Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - jak radzicie sobie z agresja u dziecka??
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-03-14, 08:41   #11
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: jak radzicie sobie z agresja u dziecka??

Cytat:
Napisane przez Bartessa Pokaż wiadomość
Przede wszystkim zacznij jej stosowac kary. Zamknij ją w pokoju, licz np do 20, po tym czasie wypusc, i naucz ją przepraszac, bo ona musi zrozumiec ze robi zle.

Zabieraj jej za kare rzeczy ktore najbardziej lubi, wylączaj jej tv, ale nie reaguj na placz, jak bedzie plakac i krzyczec to usiądz spokojnie i wytłumacz jej ze dopóki sie nie uspoki tv nie dostanie. A jak to nie pomoże to dołożyc kolejną kare. Nie reaguj na placz.
Bardzo mi się nie podoba ten pomysł. Bardzo!

Najpierw trzeba się dowiedzieć czy przyczyną takiego zachowania małej nie jest siostra. A jeśli jest, to takie traktowanie tylko pogorszy sprawę. Rodzeństwo powinno się kochać, nie nienawidzić.

Tak wychowywane moje kuzynki zaczęły ze sobą rozmawiać jak ludzie po studiach. Wcześniej nawet ze sobą nie gadały, chociaż w jednym pokoju mieszkały.

Cytat:
Napisane przez Bartessa Pokaż wiadomość
Ja wprowadzilam w zycie jeszcze liczenie. 1, 2 i trzy, na trzy jak dziecko sie nie uspokoi to kara.


No chyba żartujesz?

Dziecko nie złości się ot tak sobie, ma powód. Dla nas może banalny, dla niego to cały świat.
Kara za wyrażanie emocji? Pozbywanie się ich na 3?

O panie Jezzzuuuu!
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując