Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-02-05, 14:40   #2
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne powodem bólu nóg?

Cytat:
Napisane przez anununu Pokaż wiadomość
Witam Mam 20 lat. Od kilku dni dokucza mi ból nóg w z tyłu kolan (w zgięciu nogi) a także w łydkach. Ból występuje najczęściej w połowie dnia i trzyma przez cały wieczór nasilając się. Nie jest to ból mięśni, nie potrafię tego opisać, to taki ciągnący ból z tyłu nóg, bardzo męczący, niezależnie od tego, w jakiej pozycji się znajduję. Dodam, że od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette i z tym skojarzyłam ten ból, gdyż wiem że mogą mieć takie skutki uboczne. W ulotce czytałam o zakrzepicy i żylakach, przez co troszkę jestem przerażona i zamierzam odstawić tabletki, jednak do końca opakowania został mi tydzień. Czy gdyby ten ból był rzeczywiście spowodowany tabletkami, to czy jeszcze tydzień przyjmowania ich może mi poważnie zaszkodzić? Bardzo się boję, gdy pomyślę o jakiś zakrzepach itp...Wolałabym dokończyć to opakowanie, aby wystąpiło krwawienie z odstawienia i żeby organizm nie doznał dodatkowego szoku. Czy z takim problemem powinnam się zwrócić do ginekologa, czy od razu udać się do innego specjalisty i zbadać nogi? Wcześniej nie zauważyłam żadnych niepokojących objawów po tabletkach. Taki ból nóg wystąpił u mnie już kilka miesięcy temu i promieniował do lędźwi, dokuczając najczęściej wieczorem, gdy kładłam się spać i leżałam. Po kilku dniach ustał samoistnie. Ale teraz siedzę i myślę tylko o nogach... Nie wiem czy to rzeczywiście może być od tabletek? Nigdy nie miałam żadnych kłopotów i skutków ubocznych.
Tak, to może być wina tabletek.
Tak, powinnaś się skonsultować z ginekologiem.

Kiedy ostatni raz badałaś krzepliwość krwi? Miałaś kiedyś jakieś problemy z krzepliwością krwi? Ktoś z Twojej rodziny miał?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując