Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-08-25, 23:11   #348
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kwas Trójchlorooctowy ( TCA ) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez bialaorchidea Pokaż wiadomość
Chyba z tym kwasem z chemika jest cos nie tak ,bo dzisiaj nie ma w ogole widac ,ze przykladalam cos na buzie ,skora w tych miejscach jest taka jak byla .Juz sama nie wiem czy zle cos zrobilam,wykalaczke namoczylam i przcisnelam do blizny minimalnie pieklo
chyba kwas jest ok. tylko było go za mało . Nie wiem jak nałożyć więcej kwasu za pomocą wykalaczki . Już po sobie widze że jak cieńko posmaruje TCA , to cieniutkie łuszczenie . Z drugą dlonią się nie szczypalam , dałam grubo TCA , potem jeszcze punktowo i chyba bedzie lepszy efekt . Dziś mija 5 dzień od pierwszego nakładania TCA , i jeszcze mi się dłoń nie chce złuszczyć , jest tak strasznie pomarszczona , że aż mi wstyd pokazywać się .

---------- Dopisano o 00:11 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:26 ----------

Cytat:
Napisane przez dagmaralicja Pokaż wiadomość
tca - nie ma zadnych i dlatego bede katowac twarz az do skutku

nalozylas na dekolt podwojna warstwe, na pewno wyszlo Ci wyzsze niz 20% stezenie, moze stad to zasienienie?. Dzisiaj i jutro powinno sie zaczac luszczenie u Ciebie. Trzymam kciuki za efekty. Stopniowo, stopniowo pozbedziemy sie tego co nam przeszkadza.
Niektorzy zamiast kwasow, stosują laser, ale z tego co ludzie pisza to po laserze tez nie ma szalu.

Zacytuje dwie wypowiedzi z forum kafeteria, na ktore natrafilam przypadkowo szukajac po necie, ale mnie rozbawiły, zwlaszcza porownanie peelingu do lakiernictwa.


Wypowiedzi fajne , a lekarze zawsze proponują to co mają .A nie to co jest najlepsze czy najtansze dla pacjenta .
Na łuszczenie dekoldu to poczekam pewnie 10 - 14 dni , poza twarzą to skóra bardzo wolno się regeneruje , a dekold to już najgorzej .Mam czas poczekam

Patrzyłam na strone co podalaś link , anglika nie znam , ale skoro pisze u góry że substancje toksyczne , to tca też tam jest wymienione
Nie chce nikogo straszyć , ale wpadla mi stronka że TCA jest rakotworcze , tylko co dzisiaj nie jest rakotworcze , zaczynając od powietrza , którym oddychamy . Mnie tam na razie TCA pasuje , powoli go oswajam , mam nadzieje że będzie lepiej .Jedynym minusem jest tylko ból przy nakładaniu .

Dagmara , tylko ty uważaj , już tak długo nakładasz , że może jakaś większa przerwa by się przydała , może lepiej dać skórze odpocząć . Wszędzie piszą peeling raz na miesiąc , góra dwa razy do roku seria lekkich peelingów . No martwie się o ciebie , dlatego tak pisze , i widze jaki diabel ten TCA
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując