Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-01-24, 09:01   #1115
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Czlowiek Istota Marna Pokaż wiadomość
Dziewczyny chcialabym zafarbowac wlosy henna firmy LUSH ,odcieniem albo brun ,albo marron ,ale z tego co mi wiadomo to henna nadaje tylko odcien cieply wlosom??? A ja jeste typowym LATEM-czyli chlodny typ urody ,pasuja do mnie mrozne makijaze,chlodne odcienie najlepiej

WIEC nie bede wygladala dobrze gdy zafarbuje wlosy henna lush brun albo marron ? (lush ma 4 odcienie: rouge,brun,marron,noir)-i sadze ze oprocz czerni to tamte sa cieple.. Co sadzcie o tym ?
Z tego co widzę to są to faktycznie ziołowe składy bez chemii. To wszystko zależy. Generalnie im ciemniejszy odcień /mieszankę henny wybierasz tym więcej ma ona w sobie indygo, mniej henny. Zależy też od Twojego wyjściowego koloru włosów. Nie widzę, aby w składzie farby była amla, która ochładza kolory henny. Generalnie faktycznie henna nadaje ciepłe rude refleksy i tak się też "spiera". Efekt ten można niwelować dodając amli (lub nakładając amlę na włosy). Poza tym z każdym, kolejnym hennowaniem kolor się utrwala i mniej się spiera do rudych refleksów (jeżeli odpowiednio postępujesz). Przy mieszaniu im dłużej odstawiasz mieszankę tym bardziej roziwjają się własciwości (i rudości) henny. Wzmacnia jej działanie sok z cytryny, papryki i różne takie, więc nie stosowałabym takich rzeczy do mieszanki.
Jednakże jeśli nie będziesz tworzyć warunków sprzyjajacych hennie, włosy wyjdą zapewne ciemniejsze a w przypadku henny jest to jakby efekt nieodwracalny nie da się rozjaśniać.. Czy nie wyjdą Ci za ciemne? Lato to chyba niekoniecznie typ, który dobrze wygląda w ciemnych włosach. Dużo zależy jaki masz wyjściowy kolor włosów
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora