Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-02-09, 22:55   #3596
Przylepa73
Rozeznanie
 
Avatar Przylepa73
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 529
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Czesc kochane!
Powiedzcie mi co myslicie na temat mojego przypadku. Mam cere wrazliwa, tradzikowa od kilku (nastu?) lat i wiecznie zapchana, z wagrami i bialymi i przezroczystymi grudkami. Stosuje naturalna pielegnacje i kosmetyki mineralne. Jest lepiej niz bylo, ale pomyslalam ze moze zamiast kwasow czy retinoidow (bo sie ich po prostu boje) sprobuje najpierw mocniejszych peelingow zeby sprawdzic czy to poprawi stan cery.


Nakladalam przez kilka dni pod rzad wieczorem savon noir i po kilku minutach robilam masaz rekawica kessa. Po 4 lub 5 dniach cera zrobila sie jeszcze bardziej wrazliwa i strasznie przesuszona, mimo nawilzania. Odczuwalam naciagniecie i wysuszenie przez kilka dni, potem wrocilo do normy. Teraz tyle z tego mam ze wiecej sie pojawia stanow zapalnych, wczesniej przewazaly niezapalne wagry i grudki.


Powiedzcie mi, czy takie cos moge porownac do dzialania retinoidow? Bo jesli tak, to znaczy ze nie mam co probowac, bo wyzre mi skore do miesa... Nie wiem juz jak mam pielegnowac skore zeby sie pozbyc tego wszystkiego, ale tez boje sie odwazniejszych eksperymentow.
__________________
Tyle w życiu było rzeczy, których baliśmy się. A nie trzeba było. Trzeba było żyć.


Kubuś 27.03.12
Przylepa73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując