Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - uczulenie na żel inaczej
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-02, 10:51   #8
mc2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 13
Dot.: uczulenie na żel inaczej

Witam
Dziękuję za odp
Wkońcu doszukałam się w necie co bardzo pasuje do tego uczulenia :że to EGZEMA czyli alergiczny wyprysk kontaktowy

Wyprysk kontaktowy, zwany popularnie egzemą jest schorzeniem skóry wywołanym przez kontakt z zewnętrznymi substancjami uczulającymi lub substancjami drażniącymi. Substancje uczulające to tzw. alergeny kontaktowe (zwane też antygenami) , które wywołują wyprysk kontaktowy o charakterze alergicznym. Substancje drażniące to zwykle środki czystości, mydła, detergenty, itp. Objawy obydwu schorzeń są podobne - skóra wskutek ich oddziaływania staje się zaczerwieniona, pogrubiała i złuszcza się. W czasie zaostrzeń widoczne są podskórne grudki lub pęcherzyki wypełnione płynem surowiczym. W zmianach ostrych występuje nasilony rumień, pęcherzyki pękają, dając wysięk i nadżerki.

''Jak szybko i gdzie występują objawy chorobowe? Alergiczny wyprysk kontaktowy pojawia się najczęściej w miejscu zetknięcia z uczulającą substancją, ale z opóźnieniem. Objawy chorobowe skóry pojawiają się nie wcześniej, niż na drugi dzień; zwykle jednak po 2-3 dniach. Skóra staje się wówczas zaczerwieniona, swędząca, często powstają na niej pęcherze lub grudki wysiękowe. Nasilenie zmian jest największe w miejscu kontaktu z substancją uczulającą, ale ich lokalizacja może być różna.''

Jakie substancje najczęściej powodują alergiczny wyprysk kontaktowy? Istnieje kilka tysięcy substancji chemicznych, które mogą wywoływać kontaktowe zapalenie skóry. Jednak najczęstszą przyczyna uczulenia są:
  • Metale: chrom, nikiel, (rzadziej: kobalt, rtęć, złoto).
  • Substancje chemiczne: składniki gumy, barwniki, żywice epoksydowe.
  • Leki stosowane zewnętrznie: antybiotyki (neomycyna, gentamycyna, detreomycyna), wioform, kit pszczeli, balsam peruwiański, kortykosteroidy.
  • Kosmetyki: mieszaniny syntetycznych związków zapachowych, olejki eteryczne, kalafonia, konserwanty.
Bardzo często uczula akryl , sprawdzając składz żelu jest to praktycznie akryl tylko w innej postaci
Dodam że konserwanty zawarte w wędlinach kiedys wywołały u mnie własnie takie zapalenie skóry na dłoniach, długo sie z tym męczyłam a teraz czasem mam małe nawroty w kontakcie z solą i kwasem - spożywcze.

No to mamy problem
W chwili obecnej mąż mi konstruluje potężny pochłaniacz pyłu i mam nadzieję że to coś mi da że będę mogła robić to co lubię i nie będzie z tym już takich problemów
Pozdrawiam
mc2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując