Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Farbowanie henną - część III
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-17, 05:46   #222
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez waxi1000 Pokaż wiadomość
marika39 polecasz preparaty ziołowe a czy masz jakieś sprawdzone ? U mnie , przy moich chorobach , gdzie codziennie i tak pakuję w siebie tyle chemii jakoś nie chce mi się wierzyć , że coś ziołowego mi pomoże. Nawet po hennie zauważyłam zwiększone wypadanie włosów i strasznie mi się zaczęły przetłuszczać. Wieczorem myję głowę a następnego dnia rano już są od nasady są przetłuszczone a wieczorem wyglądam jakbym je właśnie umyła ( tak są tłuste). Nigdy mi się tak włosy nie przetłuszczały. Olejowałam je tylko raz po farbowaniu ale za to myję je szamponem Khadi Amla - może to wina szamponu ? Większość dziewczyn pisze, że ma siano na głowie a ja mam smalec. Nawet odżywki używam tylko na końce żeby móc rozczesać włosy i nic więcej. Jutro mam wizytę u lekarza a potem już tylko siedzę w domu. Zawinę włosy w turban i niech się odzwyczajają od mycia przez kilka dni. Może im to nie zaszkodzi. Muszę je przetrzymać : albo ja albo one
Witaj , jeśli chodzi o pomoc Twojej osobie, bedzie ciężko. Ja nie jestem ekspertem w tego typu chorobach. Ale jesli chodzi o zioła , nigdy nikomu krzywdy nie zrobiły , więc wydaje mi się że warto spróbować. Ja przeszłam "dramatyczne" wypadanie włosów, gdzie nic nie pomagało, więc zdobyłam się na naturalne mieszanki ziół, kupowane w sklepach

http://www.helfy.pl/index.php

http://mazidla.com/receptariusz/17.html.

Są tutaj wątki tyczące się naturalnej pielęgnacji włosów, do których waro zajrzeć.
Co do szamponu , ok. Może olejowanie nakładasz od nasady? Czego bym nie radziła, bo to może też przyczyniać się do przetłuszczenia włosów. Olejki ogólnie nie mają za zadania przetłuszczać włosów, tylko ma za zadanie wzmocnić (nawilżyć i odżywić) cebulki i przyspieszyć porost.Olej wzmacnia włosy i pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia. ...jest to dla włosów które potrzebują wsparcia w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgoci.
Może przyczyną u Ciebie są tabletki które bierzesz, powodują dodatkowe wydzielanie łoju. Piszesz, że bierzesz mnóstwo lekow, porozmawiaj z dermatologiem , powiedz co się dzieje. Poza tym na ulotkach powinno pisać, czy któryś lek powoduje nadmierne przetłuszczenie.

Podziwiam Twoją walkę, coż ja mogę doradzić. Jeśli chodzi o hennowanie włosów , powinno pomóc- tak mi się wydaje. Ale co do henny niech się wypowiedzią koleżanki, które są specjalistami w tej dziedzinie. J dopiero 3 raz w życiu użyłam henny i mam zamiar z nia zostać, bo jednak mój włos inaczej się zachowuje.
Sama bede potrzebowała ich pomocy , bo jak pisałam wcześniej przestały mi się kręcić tak jak to było przed henną i to mnie martwi.

Używasz Loxonu, ja go musiałam odstawić, miałam wszystkie objawy jakie są możliwe, myślałam że zejdę z tego świata. I postanowiłam przerwać kurację. Teraz jestem na
http://www.novoxidyl.pl/stylista-fryzur.html

Novoxidyl-u i nie narzekam , nie mam skutków ubocznych., Poza tym piję codziennie drożdże po których włosy przestały wypadać, szybciej rosną, są wzmocnione , stosuję maseczki na włosy typu:


1/2 szklanki mleka ciepłego
żółtko
mała łyżeczka oliwy z oliwek
pół kostki drożdży
To wszystko wymieszać i nałożyć na włosy, na to ciepły czepek i ręcznik, potrzymać 30 min, następnie dokładnie spłukać, ale nie suszyć suszarką, lepiej żeby same wyschły. Taka kurację robić po każdym myciu włosów, może być 3 razy w tyg. Po 2-3 miesiącach włosy odrastają w 100 proc i są mocniejsze, gęste i błyszczące. Moje włosy odbudowały się całkowicie. Bardzo dobra na wypadające włosy .

Co jeszcze... naturalne zioła , jako maseczki , różne wcierki - radical, jantar , kreatyna, d-pant, jedwab, mleczan sodu itp.

Nie wiem , czy dziewczyny nas stąd nie wyrzucą bo ten wątek nie tyczy się tego tematu . Mam nadzieję, że nam wybaczą. I że trochę pomogłam.

Pozdrawiam i powodzenia


---------- Dopisano o 06:46 ---------- Poprzedni post napisano o 06:10 ----------

Cytat:
Napisane przez justyna_ju Pokaż wiadomość
hej, poczytałam wasz wątek i od jakiegoś czasu kusi mnie zafarbowanie włosów henną, stąd mam kilka pytań i byłabym wdzięczna za pomoc, bo ja jestem kompletnie zielona jeżeli chodzi o hennę
Przede wszystkim jak ma się henna do farb chemicznych? Czy można ją bezpiecznie kłaść na włosy po nich bez obawy zielonych albo innych "kosmicznych" efektów? Czy można później położyć na hennę farbę chemiczną gdyby jednak henna mi nie odpowiadała?
Czy włosy po hennie wymagają jakiejś specjalnej pielęgnacji specjalnymi kosmetykami czy wystarczy do co włosy akurat "lubią"?
I czego użyć żeby uzyskać na włosach kolor typowo rudy bez czerwieni na głowie? No i oczywiście co polecacie na pierwszy raz z henną?

Witaj , na szczegółową odp. musisz poczekać na expertki

Ja wiem tylko tyle co wyczytałam , czyli na chemię mozna kłaść henne i po hennie tez , lecz pod warunkiem iż było jedno hennowanie nie więcej . Później możesz ryzykować, ale może to przynieść mierny skutek. Często pisze się o całkowitym odroście włosów hennowanych a dopiero położenie farby chemicznej .

Poczekaj na informacje od Lisbeth , specjalisty od hennowania. Rady jej niezastąpione
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora