Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Farba majirell-wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-12-22, 23:21   #303
CocoPoznan
Rozeznanie
 
Avatar CocoPoznan
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 648
Dot.: Majiblond

Cytat:
Napisane przez jamau Pokaż wiadomość
Tak farbowałam 12%!!! Tzn. że majiblond jest nie dla mnie. Podpowiedzcie proszę, czym farbować żeby mieć od razu żądany efekt na naturale włosy i bez rozjaśniacza? Czy jest w ogóle taka farba? A czym teraz ufarbować żeby wyszły takie jak na długości? Też L'oreala , ale jaką i żeby nie zniszczyć tak włosów tak częstym farbowaniem no bo moja skóra głowy jest teraz po majiblond troszkę popalona?
Jamau - wydaje mi się, że nie ma innego wyjścia jak rozjaśniacz. Spróbuj w przyszłości robić tak jak ja - rozjaśniacz z 9% i na to farbka np. Majirel z 6%. Ja też jestem ciemną szatynką (kiedyś farbowałam Palette Ciemna Czekolada i prawie nie było widać odrostu! tak mam ciemne z natury). Wiem, że jak zrobię inaczej to mam żółtko.
Nie wiem czemu dziewczyny (i niektórzy niedouczeni fryzjerzy) boją się rozjaśniacza. Przecież jeśli np z Murzynki albo Latynoski ( Beyonce i inne gwiazdki) można zrobić blondynkę to na pewno nie jest to robione bez jego użytku! A jaki mają ładny kolor i włosy super. Trzeba tylko pamiętać, żeby nigdy nie trzymać go dłużej niż 50 min i max. 9% oksydantu. Dwunastka jest tylko i wyłącznie do pasemek i balayagu! Włosy nie mogą też być rozjaśnione do białego, bo się pokruszą. Tylko do jaśniutkiego żółtego. Oczywiście rozjaśniacz profesjonalny jest bardziej niebezpieczny, bo mocniej działa. Nie wolno podgrzewać ani przykrywać włosów. Trzeba kontrolować stopień rozjaśnienia. I nigdy nie wolno pokrywać drugi raz rozjaśnionych włosów, tylko odrosty. Chyba że na 10 min, na mokre włosy - dla tzw demakijażu, czyli ściągnięcia koloru, gdy chcemy radykalnie zmienić odcień.

Ale teraz co z tym twoim odrostem - po pierwsze o ile tonów różni się odrost od reszty - jeśli o 1 to możesz dać Majirel z wodą 6%, jeśli o 2-3 tony to z 9%. Woda 6% rozjaśnia o 1 ton, 9% o 2-3 tony. Myślę, że jeśli są żółte, to zrób odcień 10.21 b.b.jasny perłowy blond (fiolet, czyli 2, zneutralizuje żółtko). Oczywiście tylko na odrost. Reszta jest OK. No i odczekałabym z tym z tydzień, aż ci się skóra głowy podkuruje.
Mam nadzieję, że pomogłam.
CocoPoznan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując