Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-12-20, 14:59   #3599
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Po to w olejkach myjących są emulgatory. Pozostawianie filmu lub niepozostawianie i inne właściwości to kwestia formuły. Ba, olejki myjące mogą wysuszać.
Te "niskoolejowe" mleczka też przecież zawierają emulgatory i emolienty.

Wierz mi, że umycie łojotokowej skóry takim żelikiem (akurat tego rumiankowego nie używałam, ale np. takim jak tymiankowy czy wspomniany wcześniej Babydream) nie musi "szokować" jej.
Ja mam na myśli po prostu czyste mieszanki olejowe, bez emulgatorów, takie przecież też są i służą do zmywania i oczyszczania. Te emulgujące u mnie także się nie sprawdzają, po prostu lubię, żeby nie zostawiały warstwy na skórze, a jeszcze takiego olejku nie spotkałam, są takie??? Olejek z BU pozostawił po sobie krajobraz nędzy i rozpaczy. Po nim miałam okropne wypryski, zmiany podskórne, chyba cystowe (glyceryl cocoate i olej słonecznikowy w składzie)
Z kolei mleczka niskoolejowe owszem zawierają emulgatory, ale z reguły są one myjące, mają po prostu podwójne właściwości, że emulgują brud i makijaż i do tego są rozpuszczalne w wodzie, więc łatwo się spłukują z twarzy. Świetna sprawa.

Wierzę Ci, bo używam tez żeli, tyle, że nie codziennie. Obecnie mam żel złuszczający marki Phytema i on jest super. Nie wysusza w ogóle, tzn tonik załatwia sprawę, a ten żel Sylveco głęboko odtłuszcza i tak jak Chimay pisze, skóra zaczyna nadprodukcję i wariuje. Myślę, że przy stosowaniu kremu Sylveco problem u niektórych nie występuje, ale jak znam moją skórę, to to nie jest pielęgnacja dla mnie.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora