Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ksiądz, organista, kościelny - jakie stawki?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-08-08, 10:14   #14
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Ksiądz, organista, kościelny - jakie stawki?

Cytat:
Napisane przez Faflik Pokaż wiadomość
Nie ma to jak odpowiednia "zachęta" do brania ślubu!
A tak księża płaczą, że młodzi ludzie wolą żyć w wolnych związkach, że to przecież grzech...
Wiadomo czemu - mają przez to mniej kasy!
Powinni mieć kasy fiskalne, odprowadzać podatek i mieć stałą pensję i to co najwyżej średnią krajową! Zobaczyliby jak się ludziom żyje w tym kraju...
szkoda tylko ze to co mowisz daolej pozostanie w sferze fikcji. ja sie az boje ile moj proboszcz sobie zazyczy. a on jest wyjatkowo pazerny na pieniadze. ja jak zobaczylam jaka sobie plebanie wystawil to od 2 lat nie daje na ofiare bo ja na jego sauny, baseny i marmurowe lazienki nie bede robic!! autentycznie. i na samochod kochanki tez nie. niestety ale instytucja kosciola w polsce to jest jakies nieporozumienie.

Cytat:
Napisane przez potterka Pokaż wiadomość
ślubu teoretycznie musi Ci udzielić.. jednak może Ci spieprzyć najpiękniejszy dzień w życiu, nie wiadomo na kogo trafisz
no wlasnie o to chodzi.

ja mam slub za 2 lata. standardowo daja 500zl. ale spotkalam sie tez ze ostatnio ktos dale 700zl. samemu ksiedzu. wiec za 2 lata to chyba same oplaty koscielne mnie 2 tys wyniosa. chore to wszystko jest.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując