Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Łojotokowe zapalenie skóry głowy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-04-10, 10:28   #17
menkaure
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Również od kilku lat cierpię na tę chorobę. Jej leczenie jednak rozpocząłem dość niedawno (kilka tygodni temu) i poprawa jest minimalna. Stosuję dwa szampony - jeden to DUCRAY Kertyol S (oczyszczający skórę główy z łusek) oraz Blau Farm Dermoactive (poprawiający stan włosa, eliminujący bakterie i niwelujący świąd). Do tego zjadam tabletki Erfin (bardzo duże i niesmaczne), a także miejscowo stosuję krem Elidel (czoło i kark) oraz płyn Diprosalic (aplikacja we włosy). Włosy myję codziennie zmieniając szampon. Krem Elidel wcieram wieczorem, płyn rano (gdyż mam dłuższe włosy i wtarcie płynu na noc powoduje, że rano nadają się tylko pod wodę).
Poprawa jest minimalna. Zauważyłem lekkie ustapienie świądu i bledsze czoło. Gdy przeczytałem wcześniejsze posty, w któych pisano o kilkuletniej kuracji to chciałem ściąć włosy i poddać się zabiegowi, o którym wspomniała monika83. Wiem, że to kosztowne, a efekty są i tak odwracalne.
Może to się wydac dziwne. Nie wiem czy wiecie, że na takie stany zapalne skóry ma wpływ WIELE czynników zewnętrznych - choćby huśtawka emocjonalna, stres, niewyspanie i bezsenność, alkohol oraz pogoda !!!
Chce się pozbyc tej choroby, bo po pierwsze niszczy włosy a po drugie - może przenieść się na inne części ciała (uszy, twarz, szyja, klatka piersiowa, plecy a nawet nogi).
menkaure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując