Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-09-18, 12:27   #3124
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Odwodniona i podrażniona skóra broni się nadprodukcją łoju i mocniej się zanieczyszcza
http://mazidla.com/biblioteka-mazide...ielgnacja.html
Ale nie jest to pierwotna przyczyna zanieczyszczania. Tłusta skóra zanieczyszcza się bo jest tłusta, a odwodniona skóra normalna lub sucha wcale nie musi się od tego odwodnienia zaraz pokryć zaskórnikami i pryszczami.

Zresztą ja u siebie takiego zjawiska nie zauważyłam, nawet jak miałam odwodnioną skórę i makijaż mi z niej spływał po godzinie. Zaskórniki to stan permanentny na mojej twarzy i kwasy póki co tego nie zmieniły. Dlatego mocno powątpiewam w lansowaną obecnie tezę o konieczności złuszczania cery tłustej, bo u mnie to nie przyniosło żadnej poprawy, ani w zakresie usuwania zaskórników, ani przetłuszczania. Za to konieczność filtrowania się przy używaniu kwasów zdecydowanie pogarsza kwestię przetłuszczania, więc nawet jak znajdę coś, co delikatnie ogranicza produkcję sebum, to i tak ten efekt psuje filtr.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora