Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-09-18, 13:45   #3126
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Każdy ma odmienne doświadczenia, każda skóra jest inna. Moja twarz kiedyś pływała, obecnie jest znormalizowana w kierunku mieszanej. Na pewno zmieniło się to u mnie wraz z wiekiem, ale z pewnością najbardziej dzięki temu, że przestałam ją matowić (wysuszać) a zaczęłam nawilżać.

Może u Ciebie problem mija z wiekiem. U mnie z wiekiem przetłuszczanie się pogarsza. Poza tym matowienie ma różne postacie i przy cerze tłustej nie da się tego wyeliminować, no chyba że komuś nie przeszkadza blask widoczny z daleka i efekt niechlujnej, dawno nie mytej twarzy, bo tak niestety często wygląda tłusta cera, jak się rezygnuje z matowienia. Nie wyobrażam sobie nie używać bibułek czy pudrów matujących.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Na zanieczyszczenia najbardziej mi chyba pomógł laser antybakteryjny.. No ale ja też codziennie robię delikatne peelingi.
Myślę, że u mnie mogłoby się sprawdzić coś gabinetowego właśnie, coś czego w warunkach domowych się nie zrobi. Ile Cię to kosztowało i ile serii robiłaś?

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Filtr Vichy mi jakoś nie służył, zapychał skórę. Pharmaceris jest bardzo fajny.
No jest fajny - JAK NA FILTR. Tylko że użyty w przepisowej ilości przetłuszcza twarz tak samo jak każdy inny emolientowy produkt i jak pisałam niweluje wszystkie z trudem wypracowane efekty mniejszego przetłuszczania.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora