Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-09-21, 10:43   #3149
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie zaczynają się pokazywać negatywne skutki kuracji kwasowych. Cera zrobiła mi się nadreaktywna, piecze po myciu micelem, łapie buraka. Nigdy czegoś takiego nie miałam, moja skóra zawsze była pancerna i właściwie nic jej nigdy nie podrażniało. Problem zaczął się rok temu po peelingach migdałem, wtedy podrażniały mnie hydrolaty. Teraz jednak robi to większość kosmetyków, zwłaszcza te do oczyszczania.
Mam jeszcze Re-Liftin Iwostinu, ale jeśli sytuacja będzie się utrzymywać, to go odstawię i zrobię sobie przerwę od kwasów w ogóle, może zima odważę się sięgnąć po tonik z kwasem salicylowym Glymedu.

Niepokoi mnie to tym bardziej, że pozytywnych skutków stosowania kwasów u siebie nie widzę, zanim zaczęłam ich rok temu na szeroką skalę używać, miałam ładną, tyle że zanieczyszczoną cerę. Teraz mam dalej zanieczyszczoną i do tego podrażnioną.
Ja bym postawiła na to, że Twoja cera jest już "przejedzona" kwasami Piszesz, że kwasisz się rok - to bardzo długo. Wielokrotnie skórom pomaga mocno jednorazowa kuracja, trwająca, powiedzmy, 3 miesiące. Twoja buzia może być już zmęczona oddziaływaniem kwasów na cerę, bo nawet jeśli nie stosujesz serii peelingów, to nawet delikatny krem z kwasem coś tam złuszczy, czyli ingerencja w skórę zawsze jest.

Pielęgnacja naturalna również tak samo nie jest dla mnie Po każdym oleju mnie wysypuje, kremy zapychają, więc raczej stosuję tylko mydełka do mycia twarzy (a to już kwestia czysto ekonomiczna - są pierońsko wydajne).

Ja bym na Twoim miejscu dała buzi trochę odpoczynku od kwasów i zobaczysz, czy to coś daje. A przetłuszczająca się cera to akurat powszechny problem i też nie zgodzę się z tymi twierdzeniami o suchości skóry. Gdyby tak było, cery suche byłby najbardziej zanieczyszczone, a one przecież są najczystsze
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora