Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mam problem ze znalezieniem pracy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-01-04, 20:37   #2
nadijahh
Raczkowanie
 
Avatar nadijahh
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Восток!
Wiadomości: 353
Dot.: Mam problem ze znalezieniem pracy

Cytat:
Napisane przez MsNat Pokaż wiadomość
Tak więc mam problem ze znalezieniem pracy...
Szukam od kilku dni i aplikuje na te stanowiska, które mi odpowiadaja godzinowo (nie chciałabym pracować na przykład w trybie 2 czy 3 zmian). Na dwie zmiany jeszcze jestem wiadomo skłonna sie zgodzic jesli coś takiego znajde, ale nie chciałabym. Pracowałam kiedyś w trybie dwóch zmian i to nie jest praca dla mnie. Cenie prace w ciegu dnia, gdzie jest jedna zmiana powiedzmy praca od 8-16 bo majac prace na przykład od 14-22 czuje sie jakbym chodzila tam za kare i wysysa to ze mnie cala energie, po za tym nie umiem sie wyrobic - wstaje sie wtedy rano, toaleta, sniadanie, ubranie i praktycznie zaraz niedługo tzreba robic/jeść obiad zeby pojsc do pracy :/

Ostatnio wyslalam kilka CV w tym dwa do fajnej pracy na magazyn z kosmetykami. Jeden to magazyn z kosmetykami renomowanych producentów a druga oferta pracy to hurtownia kosemtyczno-fryzjerska. W obydwoch pracach charakter taki sam - pakowanie produktow, wydawanie towaru, komplementacja zamowien, prace porzadkowe, dbanie o czystosc na magazynie. W obydwoch pracah praca na umowe o prace, praca w ciagu dnia a wiec powiedzmy przedzial godzinowy 8-16, ale na razie brak odzewu. Z innych miejsc pracy gdzie wysylalam CV rowniez

Jestem strasznie sfrustrowana i jestem zla. Zla na siebie ze to tak wyglada. Mysle ze chodzi o moje CV. Dwa lata temu skonczylam szkole srednia (technikum) i malo pracowalam. Ale nie dlatego ze jestem leniwa czy prozna, zaluje ze tak wyszlo. Ze nie szukalam pracy na roznych portalach, nie znalam stron typowo znanych wiekszosci typu pracuj.pl tylko znalam jedno miejsce pracy gdzie mozna pracowac (centrum logistyczne, a tam praca na zmiany) i malo pracowalam dlatego moje CV strasznie wyglada.

Kiedys jeden pracodawca zapytal mnie dlaczego tak czesto zmieniam prace ..?

No moja wina. Chcialabym znalezc prace taka aby byla to praca z dlugofalowa wspolpraca i ciagla, zebym w niej dlugo pracowala, dlugo sie w niej utrzymala i to szukanie pracy mnie dobija bo jak patrza na CV to pewnie trafia od razu do kosza...

Najdluzej w jednym miejscu pracy pracowalam 6 msc.

Przed swietami udalo mi sie znalezc prace ale to praca sezonowa byla (wiedzialam o tym). Atomosfera byla fajna, zakres zajec tez wiec ja wzielam. No ale udalo mi sie tam pracowac tylko 2 msc (listopad, grudzien) bo w listopadzie ja znalazlam. No i taka prace znalazlam, a stalej znalezc nie moge...

Nie moge pracowac dorywczo czy sezonowo. Taka praca mnie nie interesuje. Zeby chociaz dali mi szanse...Na razie bezskutecznie

Nigdy sie nie rejestrowalam w PUP i na razie nie wiem czy bede. Czasem bylam poszukujacym pracy, czasem bezrobotna. Nie wiem co robic. Po za praca ucze sie zaocznie i to wszystko. Dlatego szukam pracy dla ucznia, czyli takiej 5 x w tyg

Co moge zrobic?
Mam sie zabic?
Zapisac sie do PUP i nadal szukac pracy?
Co radzicie?

To starsznie dobija...Szukanie pracy dlugie przyprawia o frustracje. Szukam jej kilka dni ale wiem jak wygladalo to kiedys i zaluje ze tak to zepsulam gdy skonczylam szkole. Wakacje dlugie mialam, potem sie przeprowadzilam w nowe miejsce.
Wysylam CV tam gdzie spelniam kryteria. Nie wysylam tam gdzie nie spelniam wymogow to oczywiste.

Szukam caly czas pracy, ale telefon milczy i nie wiem co robic...


Tak, powinnaś się zarejestrować w PUP i nadal szukać samodzielnie. Z Twojej wypowiedzi wynika olbrzymi brak wiedzy na temat rynku pracy. Niestety, bez doświadczenia nie będzie Ci łatwo jej znaleźć - na stanowiska, na które wysłałaś CV prawdopodobnie jest sporo innych kandydatów. Nie sądzę, że każdy pracujący na 2 czy 3 zmiany taką pracę uwielbia, ale mimo wszystko pracuje w takim trybie. Bycie roszczeniowym i wymagającym na początku drogi zawodowej to najgorsze, co możesz teraz zrobić. Wysyłaj CV, aktywnie szukaj pracy i bądź cierpliwa.
__________________
"...И твердит он, смотря на закат, и на берег — покинутый узкий: этот город вернётся назад, Севастополь останется русским..."
nadijahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując