Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zenkowe pokusy :)
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-21, 14:09   #2330
ilios
PIP.
 
Avatar ilios
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 19 192
GG do ilios
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez uroczysko Pokaż wiadomość
Właśnie: jakie zauważyłyście plusy i minusy ajfonów? Czy któraś z Was miała kiedyś telefon z Androidem i może porównać swoje odczucia? Mam kolegów ajfonowców, ale to fanatycy, więc są same ochy i achy
Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Android też jest fajny Nie wiem jak teraz, ale jakiś czas temu na Androida było o wiele więcej darmowych aplikacji - jakby nie było Apple to firma, która lubi miec kontrole nad wszystkim, Android jest (jak PCty dla programistów i informatyków - mozna zmieniać w BIOSie itp) bardziej "wolnościowy"
Mój TZ bardzo lubi Androida, ale co jakiś czas jęczy o iPhona (do niego jest dużo aplikacji muzycznych, profesjonalnych).

Ale może użytkowniczki wypowiedzą się konkretniej
Cytat:
Napisane przez uroczysko Pokaż wiadomość
Jestem użytkowniczką Androida i powiem szczerze, że jak kiedyś chciało mi się grzebać, kombinować, zmieniać ustawienia, to tak teraz mi się po prostu zwyczajnie NIE CHCE (mój telefon wciąż chodzi na oryginalnym sofcie dostarczonym przez operatora, a ja już od kilku lat nie mam systemu unixowego na desktopie . Jedyne co zmieniłam, to doinstalowałam aplikacje, zmieniłam tapetę i układ ikon. Bardzo wygodna jest synchronizacja z kontem Google - po zalogowaniu się na innym urządzeniu mam w kilka chwil wszystkie swoje kontakty, ustawienia, pocztę itp. Czasami tylko się zawiesza i muszę go restartować (bywało tak, że konieczne było wyjęcie baterii). Nie miałam okazji użytkować dłużej ajfona, dlatego z przyjemnością poczytam Wasze opinie
ja z kolei nie mam porownania, bo od ponad 5 lat na ajfonie jade
i tak - pierwszy mialam zlamany [tzn jailbreak - obejscie tych zabezpieczen apple] i wtedy masz swobode pelna co do grzebania w telefonie lacznie z plikami systemowymi i co tylko chcesz
teraz od grudnia mam nowego - i tu juz mi sie nie chce grzebac, wiec grzecznie uzywam tak jak wujek Steve chcial
[zeby nie bylo to aplikacje, tapete i uklad ikon - na to ajfą tez pozwala ]

mi iphone bardzo pasuje
jest mega stabilny, szybko dziala, ma dopracowane i dopicowane jakies takie szczegoliki, ze od 5 lat niezmiennie patrze na niego z zachwytem [a od pol roku z jeszcze wiekszym ]

ale ma minusy
- nie ma np profili - glupota totalna - wprowadza to w wersji 6.0 [na zasadzie czegos takiego, co mialy juz stare nokie, ze np mozesz wlaczyc tryb noc - nikt sie do Ciebie nie dodzwoni poza wybranymi osobami - teraz tel daje tylko mozliwosc wyboru glosno-cicho i albo sie do Ciebie dodzwonia wszyscy albo nikt ]
- nie dziala java i flash - ma to plusy i minusy. stron we flashu nie obejrzysz, ale z 2 strony nie lataja Ci wszechobecne banery -> niemniej uwazam, ze powinni dac obsluge tego i np opcje, zeby sam sobie uzytkownik decydowal czy chce czy nie chce uzywac tego
- nie ma powiadomien doreczenia w smsach [tylko w iMessage jest.. a jednak nie wszyscy maja sprzet apple.. (ale iMessage kocham - osoby z iPadami lub iPhonami moga do siebie zawsze pisac za darmo )]
- iTunes - ja juz przywyklam do tego, ze zeby zaladowac dokolwiek do telefonu musze to zrobic za posrednictwem iTunes, a nie da sie tak, zeby komp widzial go jako dysk zewnetrzny i tylko sobie przerzucam cos. po kilku latach uzywania w ten sposob uwazam to nawet za wygodne, ale wiem, ze osoby, ktore przesiadaja sie z innego sprzetu sa najpierw zle i musza przywyknac
- bateria - no ale to trzeba sie liczyc ze sprzetem, ktory ma ekran pewnej wielkosci, ze bez ladowania co 1-2 dni raczej sie nie obedzie [tzn mowie o sytuacji, kiedy uzywa sie telefonu, a nie kiedy ktos np sie cieszy, ze tel wytrzymal mu tydzien, a on sobie w trybie czuwania non stop ], dodatkowo denerwuje mnie, ze jest zamontowana na stale i nie da sie jej wyjac ani samodzielnie wymienic jakby co

wiecej wad nie pamietam
jak mi sie przypomni jakas to dam znac
ilios jest offline Zgłoś do moderatora