Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-03-30, 16:42   #2017
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Dzięki Kael za relację Muszę się jeszcze nad nim zastanowić. W sumie idzie lato może odstawię podkład i sam transparent będę kłaść. Ale zadowolona jesteś z efektów jego działania?
A jakiego filtru używasz?

Powiem tak, nie mam pojęcia na ile on rzeczywiście chroni przed UV, ale mogę powiedzieć na pewno, że redukuje zaczerwienienia na policzkach (naczynka są mniej widoczne, albo te świeże i drobne wchłaniają się całkiem), wyrównuje koloryt cery, nie zapycha i na pewno jest odżywczy, skóra bardziej nawilżona. Trzeba się jednak przyzwyczaić do jego konsystencji, jak już mówiłam, jest gęsty.

Filtr mam Soraya, póki co 30, a w miarę jak słońce zacznie bardziej wyłazić to sięgnę po wyższy. Nie mam wielkiego doświadczenia z filtrami aptecznymi, bo z reguły kupuję te tańsze w zwykłych sklepach, ale z tego jestem zadowolona - współgra ładnie z kremem z BU i nic nie bieli, a co do ochrony to się okaże pewnie dopiero latem

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Cytat:
Napisane przez wolfshade Pokaż wiadomość
Biorac pod lupę sklad Resweratrolu z BU: Butylene Glycol; Water; Vitis Vinifera (Grape) Vine Extract ,

uważam, ze nie ma co przepłacać = to samo mamy na zsk w cenie 7 zl za 5g (30% zawartosci resweratrolu), http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Eks...onego-wina/338 więc .. a mieszanka nie jest skomplikowana Nie pytajcie mnie o proporcje - tu można przeciez nawet mieszankę do siebie dostosować : macie sucha cere - wiecej mleczka, mniej HA. Chcecie znac dokładne ilosci - popytać kogoś o ilosc HA jakie otrzymał lub mleczka. Wit C macie dokładnie ; 5% tak samo reswe - 6% - wezcie pod uwage, ze to nie jest 6% ekstaktu z wina ( w przypadku ZSK) tylko 6% substancji czynnej, której jest min 30% w ekstrakcie. Czyli np. chcemy 50 g eliksiru winogronowego home made ; 6% EKSTRAKTU ( Łyżeczka 5 ml waży 2.3 g) = 3g --> 6,5 ml--> tak na prawdę mamy nie 6% resweratrolu, a ok 2%. Mozna sobie modyfikować, ale ZSK np nie zaleca stezenia kilku % ( 3%).. Czy wierzyć bu ze to 6% tyczy sie samej substancji? Patrząc po składzie powinno tak byc.. Oczywiście to są moje pomysły, którym moze brakować biochemicznego podłoza - byc moze konieczny jest glikol, o ile wit C w takiej formie sama sobie swietnie radzi i jest łatwo przyswajalna, byc moze reswe musi byc w glikolu zeby byc lepiej przyswajanym. Mieszanka jest banalna, ciezko jest cos spartolić ^^ zresztą, przeciez nie musicie robic od razu = 100ml, zacznijcie od 10-20ml. Nie wiem jak kwestia emulgowania z wit C = ja wit C nie dodawałam, ale byc moze emulgator w mleczku cos pomoze z wit C w formie olejku, lub dodac kapkę lecytyny czy ceramidów (emulgator w składzie) - z dodatkiem nawet 5% ceramidów HA + olejki emulguje sie BOSKO, nie wspominając o dobroczynnym działaniu ceramidów

O Boże jak ja ci zazdroszczę ogarnięcia w temacie, chociaz przyznam, że niewiele zrozumiałam z tego wpisu, po prostu jestem anty talenciem w samodzielnym mieszaniu jedyne co mi wychodzi to właśnie gotowe zestawy z BU i ZSK. Raz próbowałam zrobić krem 'po swojemu' modyfikując podaną recepturę i dodając ekstraktu z czerwonego wina to wyszła mi jakaś fioletowa mazia i nie dało się tym smarować, bo skóra wyglądała jak brudna wszystko poszło do kosza razem z pieniędzmi więc już boję się eksperymentować i pozostalam przy droższej opcji i zestawach, chociaz może kiedyś dam sobie szansę ponownie o ile nauczę się co można z czym łączyć i w jakich proporcjach
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując