Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - CZy mozna opalać blizny potrądzikowe?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-06-25, 22:20   #5
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: CZy mozna opalać blizny potrądzikowe?

Cytat:
Napisane przez Basiula92 Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz.
No cóz.. szczerze powiedzawszy przekichane z tym trądzikiem..
Do dermy jezdze troche dalej i jest ona dość kosztowna ,ma swój gabinet estetyczny i przeprowadza równie kosztowne zabiegi.. dlatego nie ejzdze do niej zbyt często.. OStatni raz byłam ok 2 miesiace temu ... Gdy zapytałam czy moge sie opalać .. definitywnie powiedziała ze nie bo mogą powstać przebarwienia.. TYlko jak unikac słońca w lecie...? PO wakacjach chcialabym miec ładnie opalone ciało...(wraz z twarza) Siostra mówi ze jak ona miala tradzik to dermatolog zaradziła aby sie opalala bo wysuszy te syfki.. Mi natomiast inna dermatolog(jak wyzej) odradziła.. moze z powodu czerwonych blizn... ? Podsumowując nie mam szansy na promyk słońca?
Współczucie. Trądziku nie można 'opalac'. Z początku jest poprawa, ale póżniej gdy slońce jest juz mniejsze, wysypuje ze zdwojona siłą. Dlatego filtr na twarz i częste peelingi. Jeśli masz krostki, lub coś co mozna rozdrapac to lepsze będa peelingi enzymatyczne i zasłaniaj twarz kiedy się da

Cytat:
Napisane przez amelia77 Pokaż wiadomość
hm, dermatolog nie zabronił się opalać Twojej siostrze bo pewnie nie miała już stanów zapalnych, prawda? a co do Twojego opalania to na pewno nie powinnaś teraz wystawiać twarzy bez ochrony przeciwsłonecznej, krem z wysokim filtrem to konieczność ale tu znów pojawia się pytanie - czy masz pewność że nie podrażni skóry? nawet kosmetyki dla alergików nie dają takiej gwarancji bo mnie wyskakiwały takie ropne krostki zawsze po użyciu kremu dla dzieci. myślę że warto poczekać do przyszłego lata i nie spieszyć się tak bardzo z opalaniem bo z twarzą nie warto eksperymentować...
pozdrawiam!
To nie chodzi o wrażliwość/podrażnienie skóry tylko zapychanie porów, pod wpływem 'ciezkich' skladników. Mimo iż kremy dla dzieci są 'łagodne' i dodatkowo łagodzą podrażnienia, to zawierają sporo zapychaczy, wiec nie dziwne że Cie po tym wysypało. Przy zakupie filtra/zwyklego kremu/maseczki etc. trzeba się kierowac tym czy w skladzie nie ma potencjalnych zapychaczy, a nie tym czy jest to kosmetyk dla alergików/wrażliwców (ofc jeśli ktoś ma trądzik i skóre, która nie jest sklonna do podrażnien).
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując