Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czerwone i piekące policzki po każdym myciu......
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-07-26, 11:27   #18
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Czerwone i piekące policzki po każdym myciu......

Cytat:
Napisane przez anias0707 Pokaż wiadomość
To jakie mam wkoncu używac kremów dermatolog przepisał mi na noc krem skinoren albo jak mi zależy na szybkości to protopic do tego mam łykac antybiotyk Tetralysal . Nie wiem jakimi kremami mam smarowac buzie w ciągu dnia wiem ze napewno filtry ale jakie kremy bo bioderma lerge woógle nie nawilża nie czuje nawilżenia na buzi miałam kiedys krem Vitella Ictamo ale nie wiem ale on chyba mnie wysuszał bo jest tam cynk i bardziej podrażniał takie suche policzki i te żyłki może nie było pryszczaków ale te żyłki obecnie od tygodia używam maści priotopic i zeszło wszystko krostki i czerwone plamki ale nie do końca bo czasem jak sie posmaruje kremem z innej serii z biodermy to mam leciutko czerwone żyłki na policzkach na ulotce pisze ze mam stosowac przez tydzień maśc a potem nie wiem co mam robic czy krem skinoren czy co wkoncu bo ci dermatolodzy sami chyba się nie znają może mi coś doradzisz będe wdzięczna .
poczytaj różne tematy na wizazu, np

Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIORCZY!

Wasze sposoby na dbanie o siebie - ODTAJNIONE

Cera naczynkowa, tłusta i mieszana - wątek zbiorczy

Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią


są tez tematy wyłącznie o kuracjach danym preparatem np Skinorenem/AcneDermem (kwasem azelainowym):

ACNE DERM jeszcze raz

ACNE DERM - podsumowanie

Co kupić Skinoren, czy tańszy Acne Derm ???

po lekturze tych wątków, jak będziesz miała jakieś problemy jeszcze, to pytaj smiało

Cytat:
Widzisz nie wiem dlaczego nieraz na pewnych forach na temat skóry naczynkowej i trądzkiem różowatym pisze ze nie można używac retinolów i kwasów glikolowego i azelainowy Pomóż mi co ja mam robic jakie używac żele do twarzy i kremy
nie wolno przy cerze naczynkowej uzywac kwasu glikolowego, jest to kwas AHA, czyli kwas którego każdy naczynkowiec powinien sie obawiać jesli nie wystrzegać na amen.
Retinoidy z kolei, nie sa zabraniane z tego co czytałam, ale pewnie sa jakies wyjatki w preparatach, napewno nie nalezy kłaść ich na podraznioną, uszkodzona skórę (jak niczego zresztą!) Retinoidy złuszczają, regulują wydzielanie łoju ( a dodatkowo działają przeciwzmarszczkowo). Czytałam, że retinaldehyd uszczelnia naczynka, zawierają go preparaty - Diroseal, Ystheal, Eluage.
Natomiast kwas azelainowy (skinoren/ acne derm) jest specyfikiem przepisywanym na trądzik różowaty, ma tak napisane nawet na ulotce, więc nie ma się czego obawiać, trzeba tylko dbać o cere w trakcie kuracji nim.

Cytat:
Silwena powiedz mi skoro maśc Isotrexin podrażńia i wyszusza to co zrobisz napewno jej nie użyjesz widzisz ci dermatolodzy testują na nas wszystką metodą prób i błędów uda się albo nie
nie nałoże czegoś co powoduje wysuszanie na skórę która mam wysuszoną, nie nałożę czegoś co MOZE podraznic, na skórę która jest uszkodzona i podrazniona - tak pisze nawet na ulotce Isotrexinu Na własny rozum, sama podejmuję decyzje jeśli chodzi o moja skórę, wiem co mi przez te lata pomagało i kiedy, wiem czego trzeba sie wystrzegać, więc żaden taki konował-dermatolog mi nie zaszkodzi, ja sie ślepo lekarzy nie słucham, za którymś razem, jak mi zaszkodzili to przestałam im ufać, teraz sama wszytsko sprawdzam i rozważam.

Dlatego skonsultuje sie z kolejnym lekarzem, a wykupiony isotrexin jeść nie woła, a poza tym, z tego co czytałam na ulotce jest on na "średni tradzik pospolity, zarówno ze zmianami ropnymi jak i bez" - sredni to średni, a ja mam właśnie taki
ahm no i po tych ponad 2 miechach, znów mam ropne gule, więc jak tylko odbuduje płaszczyk lipidowy skóry, to napewno będę go uzywać, retinoid+antybiotyk to dobre połaczenie.

Nikt nie zna Ciebie i Twojej skóry lepiej niz Ty sama, więc zdobądź wiedzę! oczytaj sie z tematami, które Cie interesują, żebyś sama potrafiła dbać o podstawowe rzeczy i sprawy dotyczące Twojej skóry.

uwierz mi warto zdobywac informacje, przestaniesz sie poruszac po omacku, po to sa fora, żeby czytać, czytać, czytać, a potem brac udział w dyskusji
a na wizazu jest tyle ciekawych tematów, ze nie przeczytanie ich od deski do deski jest OGROMNYM błędem


EDIT:
naprawde sporo takich ciekawych tematów mozna wyszukac :
wypieki, czerwone policzki

ciągły rumieniec na twarzy

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2009-07-26 o 18:34 Powód: linki i dopiski w texcie
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując