Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyczka a kosmetolog
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-07-15, 22:44   #115
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: Kosmetyczka a kosmetolog

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
A dziękuję.

A powiedz mi jeszcze czy robisz magisterkę czy tylko licencjat?
sorry że tak długo nie odpowiadałam

zastanawiam się nad tym.
Ale wydaje mi się że jedank pójde na mgr bo niby po nim robi się to samo co po licencjacie ale nie oszukujmy się tytuł mgr jest ważny choćby dla tego żeby z takim tytułem dostać lepszą pracę, mieć większe szanse i trochę więcej zarabiać niż osoba z tytułem licencjata.
Cytat:
Napisane przez $ylwu$ Pokaż wiadomość
Widzę że ile osób, tyle opinii na temat kosmetologów/kosmetyczek. Ja jednak zdecydowałam się na studia kosmetologiczne na SWSM w Katowicach. Jest to szkoła prywatna. Czytając wasze opinie, dochodzę jednak do wniosków, że absolwent po takiej szkole płatnej ma mniejsze szanse znalezienia pracy, ogółem mówiąc, tak? No i co z pracą? Bo tyle się mówi - spa, odnowa biologiczna, produkcja kosmetyków, przedstawiciel firmy kosmetycznej, itd. Fajnie brzmi, ale czy tak naprawdę jest w rzeczywistości? Czy naprawdę łatwo znaleźć pracę w ww zawodach po tych studiach? Zastanawiam się nad tym, bo teraz myślę, że gdybym skończyła studia, została już panią KOSMETOLOG i dostała prace gdzieś jedynie w salonie kosmetycznym - czy opłaca mi się to? Za... no nie oszukujmy się - marne pieniążki. No bo jednak same studia prywatne tanie nie są, a gdybym po nich zarabiała tyle co pani kosmetyczka po studium czy po jakimś kursie, to cały życie pluła bym sobie w twarz, że nie zdecydowałam się studiować czegoś innego.
Mam jeszcze trochę czasu na decyzję, więc pewnie się nad tym wszystkim zastanowię... Co Wy myślicie?
wiesz to zależy od ciebie a nie od szkoły.
Jeżeli chcesz pracować w renomowanych szanujących się spa itp... pracach to musisz pochodzić, popytać o tą pracę osobiście , umieć sprzedać słownie siebie dobrze przedstawić się od strony ukończonej szkoły, przebytych praktyk i certyfikatów, szkoleń, kursów.

Nie ma znaczenia czy kończysz szkołę państwową czy prywatną -> liczy się twoja wiedza teoretyczna i praktyczna oraz to jak umiesz ją wykorzystać w owej pracy
bo zarówno może być wiele a jest pseudo kosmetyczek jak i pseudo kosmetologów !

I na studiach też się nauczysz tego co mają na studium na zajęciach praktycznych i jeszcze trochę więcej i nie jest tak że tam nic nie uczą
Grunt to dobrze wybrać szkołę i zobaczyć co poza wykładami i ćwiczeniami jeszcze oferuje.

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
wydaje mi się że już teraz nie można zrobić magistra z kosmetologii, gdzies chyba tu na wizażu to czy tałam mozna tylko licencjat
można np. w Łodzi na UM

Edytowane przez Dualstar
Czas edycji: 2010-07-15 o 22:46
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując